Ochrona mebli ogrodowych – co warto wiedzieć?

0
886

Szczęśliwi są ci, którzy mają dostęp do ogrodu w swoim miejscu zamieszkania. Również ci, którzy dysponują działkami miejskimi, posiadłościami poza miastem lub w inny sposób mają dostęp do terenów zielonych. Kto bowiem nie lubi spędzać czasu na łonie natury i świeżym powietrzu? Zwłaszcza, w okresie wysokich temperatur, gdy możemy pozwolić sobie nie tylko na spotkania towarzyskie pod chmurką, ale także spożywanie rodzinnych obiadów, przyjmowanie gości lub po prostu czytanie książki. By jednak meble ogrodowe nie traciły swojej użyteczności, należy odpowiednio się o nie zatroszczyć. Podpowiadamy zatem – na co zwrócić uwagę w czasie przechowywania mebli ogrodowych w okresie niskich temperatur, z jakich form osłonowych korzystać oraz jakimi parametrami się wyróżniają.

O przechowywaniu mebli ogrodowych

Chcąc zachować swoje meble ogrodowe przez długi okres, należy odpowiednio o nie zadbać. Wie o tym każdy właściciel mebli ogrodowych, który miał okazję korzystać z nich przez co najmniej kilka lat. Przechowywanie bowiem – wbrew pozorom – to czas, gdy na nasze meble czyha wiele zagrożeń, mogących spowodować liczne uszkodzenia. Z tego powodu – kupując meble ogrodowe, coraz chętniej zaopatrujemy się także w specjalne pokrowce, przeznaczone do ich osłaniania.

Z pokrowców takich korzystamy przede wszystkim w okresie niskich temperatur. Niezależnie, czy chowamy wówczas nasze meble ogrodowe do specjalnego pomieszczenia, czy też pozostawiamy je po prostu w ogrodzie. W każdym wypadku, zabezpieczenie przy użyciu pokrowca, pozytywnie wpłynie na ich trwałość.

Jak wybrać pokrowiec na meble ogrodowe?

Często, pokrowce na meble do ogrodu są kupowane wraz z samymi meblami. Stanowią wówczas nieodłączną część zestawu, a dokładnie jego komplementarne oprzyrządowanie. W wielu jednak przypadkach jesteśmy zmuszeni zaopatrzyć się w pokrowce samodzielnie. Wówczas, dokonując wyboru, należy wziąć pod uwagę kilka najważniejszych kryteriów. Pozwoli nam to uniknąć niechcianego zakupu i dobrać taki pokrowiec, który spełni nasze oczekiwania i skutecznie ochroni meble.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonane są meble i dobrać pod tym kątem odpowiedni pokrowiec. Ten ostatni może być wykonany z najróżniejszych tworzyw sztucznych, często wzmacnianych dodatkową warstwą PCV lub PE (w pokrowce tego typu zaopatrzysz się na: edomator.pl). Dzięki temu pokrowiec jest odporny nie tylko na działanie warunków atmosferycznych, ale także na rozdarcia, pęknięcia lub zadrapania. Istotna może się także okazać odporność na oddziaływanie promieni słonecznych, które wbrew pozorom, również stanowią zagrożenie dla niektórych materiałów. Może doprowadzić przede wszystkim do ich odbarwienia, a także osłabienia ich wytrzymałości.

Istotny jest także mechanizm nakładania pokrowca oraz poziom jego elastyczności. Niektóre pokrowce bowiem dedykowane są dla określonych mebli – krzeseł lub stołów – inne natomiast są uniwersalne i pozwalają na regulację ich kształtu.

Na koniec warto podkreślić, że stosowanie pokrowców na meble ogrodowe, chroni je nie tylko przed szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych – takich jak wilgoć, opady, niskie temperatury, wiatr – ale także przed oddziaływaniem grzybów, pleśni, dzików zwierząt (i ich odchodów).

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here