Czy opłaca się mieć własną drukarkę? Sprawdź, ile kosztują tonery HP!

0
1048

Coraz więcej Polaków stara się żyć bardziej oszczędnie i świadomie. Młodsze pokolenia rezygnują z telewizorów, mikrofalówek, telefonów stacjonarnych oraz innych urządzeń elektronicznych, które nie są niezbędne na co dzień. Ze względu na ceny materiałów eksploatacyjnych wiele osób stara się żyć także bez drukarek. Czy słusznie? Wyjaśniamy, ile przykładowo kosztują tonery HP!

Nie każdy ma punkt ksero w okolicy, a wydruki różnego rodzaju mogą przydawać się nawet codziennie. Często konieczne są jakieś dokumenty, a dzieci i studenci muszą korzystać z notatek czy przygotowywać swoje prace domowe. Na co dzień wygodnie jest też wydrukować sobie np. ciekawy przepis, interesujący artykuł czy ładną grafikę. Czy rzeczywiście utrzymanie takiego sprzętu w domu musi być drogie? Dowiedz się, ile kosztują tonery HP!

Ile kosztują tonery HP?

Toner to nie tusz. Te dwa wkłady różnią się od siebie dość znacznie, ale mimo to nadal są mylone. Drukarki laserowe są kompatybilne ze sporymi, zwykle podłużnymi pojemnikami, które zawierają termoaktywny proszek – toner. Korzysta się z nich znacznie wygodniej, ponieważ wystarczają na więcej wydruków, a do tego nie zasychają nawet po dłuższym okresie bezczynności. Są jednak o wiele droższe.

Tonery HP, jedne z najpopularniejszych wkładów, są dostępne w cenach od ok. 200 do nawet 1000 zł. Oczywiście wartość zależy od modelu i typu, a także jego wydajności. Przeciętnie na domową drukarkę laserową firmy HP trzeba wydać ok. 200-400 zł. Wymiana jest konieczna zwykle raz w roku, ale to i tak dość drogi, jednorazowy zakup. Standardowy czarny toner pozwala wydrukować ok. 1000 stron, co daje wartość ok. 20 gr za jedną. Dla porównania, w punktach ksero za taką usługę płaci się zwykle 10 gr albo i mniej.

Wygląda na to, że rzeczywiście drukowanie w domu jest mało opłacalne. Trzeba pamiętać też o tym, że koszty utrzymania obejmują nie tylko ceny tonerów HP. Płaci się również za prąd, papier oraz ewentualne naprawy i konserwację sprzętu. Czy oznacza to, że lepiej jest zrezygnować z domowej drukarki? Niekoniecznie! Istnieją skuteczne sposoby na to, by znacznie zmniejszyć te wydatki.

Tanie drukowanie w domu – jak oszczędzać na zakupie tonerów HP?

Utrzymanie drukarki wcale nie musi być drogie. Jeśli ograniczy się wydatki na tonery HP, można sporo zaoszczędzić. Nie każdy wie, że takie wkłady można kupić w innych miejscach niż w sklepie producenta czy sieciowych salonach. Tam większość ludzi zaopatruje się najczęściej, płacąc zdecydowanie więcej niż by mogli. Do cen dolicza się przecież marżę oraz szereg innych ukrytych kosztów.

Jeśli znajdzie się punkty oferujące ceny hurtowe, można zapłacić nawet kilkadziesiąt złotych mniej na sztuce. Zdecydowanie najtańsze są tzw. wkłady zamienne. Są idealnie kompatybilne z konkretnymi modelami drukarek. Gwarantują zbliżoną jakość wydruku, a do tego są bardzo wydajne oraz ekologiczne. Od kupionych w sklepie tonerów HP tak naprawdę różnią się tylko opakowaniem i ceną. Mogą być nawet kilkukrotnie tańsze! W ten sposób zamiast drukować w cenie 20 gr za stronę, można uzyskać dokładnie to samo, za jedyne ok. 2 gr! To nawet taniej niż w punkcie ksero, dlatego jak najbardziej się opłaca.

Gdzie kupić tonery HP w dobrej cenie?

Nie musisz długo szukać sklepów z tonerami HP w cenach hurtowych oraz zamiennikami dobrej jakości. W Internecie działa kilka sprawdzonych, świetnie zaopatrzonych serwisów z takim asortymentem, jak np. www.tonerpartner.pl. Wygodna wyszukiwarka, wsparcie obsługi i ogromny wybór artykułów ułatwiają zakupy. W kilka chwil można znaleźć odpowiednie tonery HP w korzystnej cenie. Dzięki temu drukowanie w domu jest wygodne i niedrogie, dlatego wcale nie trzeba z niego rezygnować!

Nawet jeśli starasz się oszczędnie żyć ograniczając domowy budżet, nie musisz rezygnować z drukarki. Kupując tonery HP w rozsądnej cenie zminimalizujesz wydatki. Przekonaj się, ile możesz w ten sposób zaoszczędzić!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here