Wszystko, co warto wiedzieć o narzędziach pneumatycznych

Rozwój pneumatyki sprawił, że niektóre czynności, które kiedyś były problematyczne, dzisiaj stały się niezwykle proste. Rozwiązania wykorzystujące sprężone powietrze znajdują zastosowanie w wielu obszarach życia. Nieocenione są bez wątpienia narzędzia, które działają w oparciu o właściwości sprężonego powietrza. Gdzie są wykorzystywane? Jakie są ich zalety i wady? Dowiesz się tego z poniższego artykułu.

Czym są narzędzia pneumatyczne?

Tak zwane narzędzia pneumatyczne to mniejsze bądź większe urządzenia, które umożliwiają wytworzenie siły mechanicznej dzięki sprężeniu powietrza. Większość z nich to odpowiedniki elektronarzędzi. Obecnie rodzajów narzędzi pneumatycznych jest mnóstwo. Wśród nich wymienić można choćby młotek, wkrętarkę czy też różnego typu pistolety. Młotek pneumatyczny to rozwiązanie dla osób, które chcą w łatwy sposób, bez wysiłku wbić gwoździa. Wkrętarka ułatwia i przyspiesza wkręcenie śruby. Natomiast pistolety mają rozmaite funkcje, służąc m.in. do malowania powierzchni. Wszelkiego rodzaju narzędzia pneumatyczne znaleźć można pod adresem – air-com.pl/g/narzedzia-reczne-i-pneumatyczne?categoryId=209.

Gdzie wykorzystuje się narzędzia pneumatyczne?

Obecnie narzędzia pneumatyczne znajdują zastosowanie zarówno w fabrykach, jak i w profesjonalnych oraz amatorskich warsztatach. Niektóre z tych urządzeń określić należy jako skomplikowany, masywny sprzęt. Inne natomiast to niewielkie narzędzia, które bez trudu zmieścić można do domowej walizki z narzędziami.

Zalety i wady narzędzi pneumatycznych

Nie ma wątpliwości, że narzędzia określane jako pneumatyczne, mają szereg zalet. Przede wszystkim są one niezwykle bezpieczne. Podczas pracy nie generują iskrzeń, nie ma zagrożenia wybuchem ani poparzeniem operatora. Nie można tego powiedzieć o elektronarzędziach, których użytkowanie zawsze niesie ze sobą pewne niebezpieczeństwo. Ponadto, często istotna okazuje się niewielka waga narzędzi pneumatycznych. Dzięki lekkości urządzeń tego typu ich użytkowanie jest wygodniejsze. Co więcej, o wiele łatwiej przetransportować takie narzędzia. Warto również wskazać na prostotę konstrukcji i mechanizmu działania narzędzi pneumatycznych. Za sprawą tych cech sprzęt tego rodzaju można uznać za niemal bezawaryjny.

Jeżeli chodzi o wady urządzeń pneumatycznych, to na pewno trzeba w tym miejscu wskazać na stosunkowo wysokie ceny tych narzędzi. Z drugiej jednak strony zwracając uwagę na ich bezawaryjność, a w konsekwencji dłuższą żywotność niż w przypadku elektronarzędzi, zakup urządzeń pneumatycznych często okazuje się opłacalny. Wysokiej jakości urządzenia w atrakcyjnych cenach znaleźć można na stronie firmy Air-Com, będącej producentem i dystrybutorem tego rodzaju sprzętu.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here