Grill gazowy

Jednym z ulubionych zajęć w Polsce jest grillowanie. Dzięki tej formie przyrządzania posiłku można nie tylko spróbować przepysznych potraw, ale również spędzić czas w gronie najbliższych. Dlatego wiele osób decyduje się na zakup grilla. Niestety, najczęściej do przydomowych ogródków czy też na działki trafiają grille węglowe. Dzieje się tak dlatego, że są one stosunkowo tanie, jednak należy pamiętać, że używane w nich paliwo jest niezdrowe. Z tego względu znacznie lepszym pomysłem będzie wybór urządzenia gazowego.

Kwestie zdrowotne

Niezależnie od tego, czy w grillu węglowym zastosujemy opał w postaci węgla drzewnego, czy brykietu, jest on tak samo szkodliwy dla zdrowia. Liczne badania przeprowadzone przez naukowców z Politechniki Warszawskiej potwierdzają, że już w trakcie rozpalania powstają niebezpieczne, wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne. Przyczyniają się do powstawania niebezpiecznych chorób, w tym nowotworów.

Specjalistyczne badania wykazały, że najbezpieczniejszym dla zdrowia wyborem jest grill gazowy. W wyniku jego używania węglowodory wielopierścieniowe nie powstają, ponieważ nie zachodzi proces spalania drewna czy brykietu. Grille gazowe posiadają także odpowiednie osłony, które uniemożliwiają zwęglenie potraw, co również korzystnie wpływa na zdrowie człowieka. Przypadkowo spalona na tradycyjnym grillu kiełbaska posiada bowiem na sobie sądzę, która jest bogata w wolne rodniki. One także mogą przyczyniać się do powstawania chorób.

Inne zalety grilli gazowych

Zdrowe jedzenie to nie jedyna zaleta grilli gazowych. Warto podkreślić, że są one proste w obsłudze i posiadają wiele ciekawych funkcji, ułatwiających przyrządzanie znakomitych posiłków. Co więcej, pozwalają na szybkie i bezproblemowe uruchomienie, które nie wymaga dodatkowych wykorzystania rozpałek.

Grille gazowe Weber

Przykładem idealnego grilla gazowego jest model Genesis II marki Weber. Posiada trzy palniki o stożkowatej budowie, dzięki którym ciepło rozprowadzone jest w najbardziej optymalny sposób na ruszcie. Warto także zauważyć, że wystarczy jeden ruch ręki, aby wszystkie palniki były gotowe do pracy.

Interesującą funkcją, która znacząco usprawnia grillowanie, jest możliwość precyzyjnego sterowania temperaturą za pomocą urządzeń mobilnych. Dzięki temu użytkownik ma większą kontrolę nad przyrządzaniem posiłku, bez konieczności podchodzenia do grilla.

Weber Genesis II posiada także system odprowadzania tłuszczu, dzięki czemu nie spływa on na palniki. Wyposażony został w specjalne, aromatyzujące szyny, na które spływa tłuszcz wraz z marynatą. Przekształcają się tam w aromatyczną mgiełkę, osiadającą na danej potrawie, co zapewni nie tylko bogatszy smak, ale sprawi, że mięso będzie bardziej soczyste.

Dodatkowym atutem tego grilla jest boczna kuchenka, a także ruszt do podgrzewania potraw. Bardzo istotny jest również łatwy dostęp do butli z gazem, co przekłada się na szybką i bezproblemową jej wymianę.

Więcej informacji i tym modelu można znaleźć pod adresem https://www.grillmajster.pl/GRILLE-GAZOWE-WEBER-c4.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here