Grzejniki kanałowe są bardzo efektywną opcją zapobiegania chłodowi w miejscach o dużych przeszkleniach. To jaki grzejnik kanałowy będzie używany w danym pomieszczeniu zależne jest przede wszystkim od efektywności danego systemu ogrzewania. Grzejniki kanałowe mogą posiadać wentylator lub też nie. Są zależne od głębokości wanny kanału, a przy ich doborze należy się również kierować ich mocą.
Moc grzejnika kanałowego
Grzejniki kanałowe posiadają moc zależną od ich wymiarów. O wiele bardziej będzie efektywne tego rodzaju urządzenie wyposażone w wentylator. Moc jest dobierana odpowiednio do kubatury bądź też powierzchni pomieszczenia. Do jej określenia może służyć specjalny program, wskazujący konkretny model. Oprócz tego należy również określić takie parametry jak strefa klimatyczna, źródło ciepła, konstrukcje drzwi, ścian i okien oraz temperatura zasilania.
Głębokość wanny kanału a montaż grzejnika w podłodze
Istotną sprawą dla grzejników kanałowych jest wanna kanału. Wykonana jest zazwyczaj z ocynkowanej blachy. Jej głębokość, wahająca się od 80 do 700 mm, decyduje o potrzebnej mocy grzejnika w podłodze. Aby więc odpowiednio dobrać grzejnik kanałowy należy uprzednio dokładnie sprawdzić grubość podłogi, w którym będzie montowany grzejnik. Zazwyczaj w domach znajdują się głębsze, zaś w mieszkaniach płytsze kanały.
Wybór grzejnika kanałowego z wentylatorem bądź bez
Grzejnik kanałowy może posiadać dodatkowy wentylator, który jest zasilany energią elektryczną. Daje ona większą moc urządzenia. Ponadto zapewnia lepszą dynamikę ogrzewania, a w rezultacie bardziej efektywny rozkład temperatury. Poprzez posiadanie wentylatora można dokonać zmniejszenia wymiarów grzejnika w podłodze, co jest istotne w momencie braku miejsca bądź zbyt małej grubości posadzki. W przypadku podjęcia decyzji o grzejniku z wentylatorem należ koniecznie sprawdzić jaki hałas emituje on podczas pracy.
Grzejniki kanałowe z podestem
Grzejniki kanałowe posiadają jedyną widoczną część w postaci podestu. W związku z czym ważne jest by odpowiednio wybrać jego estetykę wykonania, a więc kolor oraz materiał rusztu. Producenci prześcigają się w ofertach podestów, wykonując je zarówno z drewna, jak i z aluminium, z przetłoczeniami w pionie bądź w poziomie. Warto pomyśleć również o demontażu kratek z profilami. Ważne by były one zwijane, tak by z łatwością można było wyczyścić grzejnik. Podest aluminiowy zaś powinien być anodowany. Wpływa to bowiem na lepszą jego odporność na wszelkiego typu korozje. Z kolei drewniane podesty najlepiej, aby były wykonywane z wysokiej jakości drewna np. buku, jesionu czy dębu.
Grzejniki tego typu mogą Państwo zakupić przez internet na stronie: https://mat-dom.pl/