Poznaj 5 sprawdzonych sposobów na odnowienie fotela

Masz w domu swój ulubiony fotel, który nawet jeśli nie wygląda już najlepiej to i tak jest dla Ciebie najwygodniejszy na świecie? Dobrze to znamy. Aby uchronić go przed nieprzychylnymi spojrzeniami domowników i gości, polecamy 5 sprawdzonych sposobów na odnowienie fotela. Natomiast jeśli fotel jest w dobrym stanie, ale potrzebujesz drobnej zmiany, ten poradnik również jest dla Ciebie. Jeśli zabraknie Ci zapału, zawsze możesz kupić coś designerskiego, np. fotel inspirowany Coconut Chair. Zaczynamy!

Odnowienie fotela – siła DIY

Odświeżenie fotela może być często ostatnią deską ratunku dla naszego ulubionego mebla. Czy odnowienie musi wiązać się z dużymi kosztami? Zdecydowanie nie i zaraz poznasz kilka niskobudżetowych sposobów.

Sposób 1 – pomaluj nogi fotela

Jeśli tapicerka Twojego fotela jest w dobrym stanie, ale pragniesz drobnej zmiany to dobrym pomysłem będzie zmiana nóg fotela – w całości lub tylko do połowy. Nowoczesny styl fotelowi dodadzą neonowe kolory farb – żółty, zielony, różowy i pomarańczowy. Kolory te świetnie współgrają z białymi, czarnymi i szarymi fotelami.

Sposób 2 – zmień obicie

Dla foteli, których tapicerka jest mocno zniszczona jedynym ratunkiem będzie zmiana obicia. Wymaga to większych umiejętności, czasu i materiałów. Zdecydowanie będziesz potrzebować przy tym pomocy drugiej osoby. Zdemontuj elementy tapicerki, zabezpiecz siedzisko oraz starannie postaraj się podmienić materiał na nowy.

Odnowienie fotela – bez nadwyrężania budżetu

Sposób 3 – doszyj dodatki

Fotel jest w dobrym stanie, ale już Ci się znudził? Chcesz go ożywić? W takim razie doszyj do niego swoje ulubione dodatki – cekiny, guziki, naszywki lub koronkę. Kreatywność jest jak najbardziej dozwolona.

Sposób 4 – wymień nogi

Jeśli pomalowanie nóg to dla Ciebie za mało – spróbuj je wymienić tak, aby tworzyły ciekawe połączenie. Mieszanka stylów – nowoczesne, metalowe nogi i siedzisko w stylu PRL? To możliwe i wygląda bardzo designersko!

Sposób 5 – zafarbuj tapicerkę

Jeśli żaden z wyżej wymienionych sposób nie przekonuje Cię do końca – czas na ostateczny krok – farbowanie tapicerki. Wymaga to większych umiejętności i ewentualnie pomocy drugiej osoby. Będziesz potrzebować do tego specjalistycznej farby oraz dużego garnka do farbowania tapicerki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here