Indywidualne stacje mieszkaniowe (ISM Thermic) – cechy charakterystyczne i zalety

0
2540

Indywidualne stacje mieszkaniowe (ISM) odznaczają się wysokim stopniem zaawansowania technologicznego i pełnym opomiarowaniem. Obecnie na rynku dostępne są pod nazwą thermic. Zostały stworzone i wdrożone do sprzedaży, dzięki wieloletniej pracy i doświadczeniu inżyniera Jędrzeja Cierkosza, a także współpracy technologicznej z Delta Systemtechnik GmbH z Celle (Niemcy).

Indywidualne stacje mieszkaniowe to urządzenia posiadające atest higieniczny Państwowego Zakładu Higieny. Swoją popularność zawdzięczają spójnym połączeniu zasad ekonomiki, bezpieczeństwa i komfortu.

Jak działają indywidualne stacje mieszkaniowe?

ISM Thermic to stacje mieszkaniowe, które służą do przygotowywania ciepłej wody użytkowej oraz rozdziału ciepła w mieszkaniu (zalety centralnego ogrzewania i decentralnego przygotowania ciepłej wody). Zasilane są przez dwuprzewodową sieć wewnętrzną z niskotemperaturowego źródła ciepła i przypadają na jeden lokal. Mogą wykorzystywać źródło ciepła z węzła ciepłowniczego, kotłowni gazowej, kotłowni olejowej lub być wspomagane przez odnawialne źródła energii.

Indywidualne stacje mieszkaniowe thermic działają za pomocą specjalistycznego systemu, który eliminuje przygotowanie ciepłej wody, dzięki temu obniża koszt dostawy oraz cyrkulacji w budynku. Pozwala zoptymalizować koszty inwestycyjne, uprasza technologię źródła ciepła i systemy rozprowadzania. Osoby korzystające ze stacji zostają wyposażone w indywidualny i kalorymetryczny licznik ciepła, który oblicza sumę zużytej energii cieplnej dla każdego mieszkania podłączonego do systemu. Za jego pomocą użytkownik może sprawnie używać ogrzewanie przez cały rok, a także dowolnie nim sterować. Dodatkowo wykorzystując elektroniczny tygodniowy programator ma możliwość regulacji temperatury w mieszkaniu.

Z jakich elementów składa się indywidualna stacja mieszkaniowa?

Indywidualna stacja mieszkaniowa (ISM Thermic )wyposażona jest w liczne elementy, należą do nich między innymi:

  •       tłumik uderzeń hydraulicznych
  •       płytowy wymiennik ciepła
  •       wstawka wodomierza ciepłej wody
  •       filtr siatkowy
  •       mostek cyrkulacyjny
  •       zawory spustowe i odcinające
  •       ogranicznik temperatury
  •       regulator różnicy ciśnień
  •       układ zasilania obiegu grzewczego
  •       moduł cyrkulacji i inne elementy

Zalety płynące z posiadania indywidualnej stacji mieszkaniowej

Różnego rodzaju urządzenia thermic, a zwłaszcza indywidualne stacje mieszkaniowe spełniają wszelkie normy higieny i bezpieczeństwa. IMS są wykonywane z wysokiej jakości materiałów, które nie oddziałują negatywnie na środowisko i życie ludzkie. Wymiennik ciepła oraz orurowanie zostały stworzone ze stali szlachetnej, która gwarantuje należyty poziom higieny.

W indywidualnych stacjach mieszkaniowych woda jest zawsze przygotowywana na bieżąco ze świeżej wody. W czasie zapotrzebowania na wodę specjalny zawór typu PM-Regler zapewnia optymalną temperaturę ciepłej wody użytkowej, dzięki temu nie jest ona gromadzona i przetrzymywana w orurowaniu.

Montaż indywidualnych stacji mieszkaniowych zazwyczaj jest wykonywany na klatkach schodowych, dzięki temu użytkownicy dystrybuujący ciepło mogą wyłączyć niepłacącego najemcę z systemu dostawy medium.

Indywidualne stacje mieszkaniowe mogą wykorzystywać różnego pochodzenia energię. Sprawnie przygotowują ciepłą wodę użytkową w sterylnym układzie przepływowym. Gwarantują proporcjonalny przepływ wody, możliwość całorocznego ogrzewania, a także sterowania temperaturą. Więcej szczegółowych informacji odnośnie indywidualnych stacji mieszkaniowych można dowiedzieć się na thermic.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here