Każdy, kto choć raz się przeprowadzał wie ile czasu zajmuje samo poszukiwanie nowego mieszkania. Tysiące różnorodnych ofert a wśród nich zapewne znajduje się ta jedna jedyna, która wzbudzi Twoje zainteresowanie…
Jak ułatwić sobie życie i przyspieszyć plan związany z zakupem nowej nieruchomość? Wszystkiego dowiesz się czytając dalszą część artykuły.

Na sprzedaż lub wynajem…

Lokalu na wynajem bądź sprzedaż możesz poszukiwać na dwa sposoby – samodzielnie, na własną rękę lub z pomocą agenta nieruchomości. Która z opcji opłaca się bardziej? Zarówno jedna jak i druga ma swoje plusy oraz minusy. Jeżeli działasz sam to musisz uzbroić się w cierpliwość, a dodatkowo liczyć się z tym, że zanim znajdziesz to czego szukasz minie wiele czasu.
Skorzystanie z usług agencji czy biura nieruchomości to dodatkowy wydatek a i w tym wypadku nie jest powiedziane, że poszukiwania zakończą się sukcesem. Agent owszem będzie szukał nieruchomości odpowiadającej Twoim oczekiwaniom jednak ten proces jest również bardzo czasochłonny. Nierzadko pracownicy takich firm odzywają się do swoich klientów raz w tygodniu przedstawiając im zaledwie dwie oferty…
Co wybrać? Decyzja należy tylko i wyłącznie do Ciebie, być może jesteś tak pochłonięty pracą oraz innymi obowiązkami, że nie masz czasu na siedzenie przed komputerem a może wręcz przeciwnie należysz do tej grupy potencjalnych nabywców, którzy uwielbiają mieć kontrolę nad wszystkim a same poszukiwania sprawiają im więcej radości niż problemów?

Ułatw sobie życie!

Należysz do tej drugiej grupy? Świetnie, w takim razie nowego mieszkania lub domu zacząłeś szukać właśnie w internecie? I nie ma w tym nic dziwnego, internet w dzisiejszych czasach to duże ułatwienie, nie tylko dla nabywców ale również i dla sprzedawców.
Słyszałeś o internetowej wyszukiwarce nieruchomości potocznie nazywanej giełdą nieruchomości?
To zbiór wszystkich ogłoszeń dotyczących sprzedaży bądź wynajmu lokali użytkowych, zebranych w jednym miejscu.
Znajdziesz tam informacje praktycznie o wszystkim – mieszkaniach, domach, działkach rekreacyjnych, działkach pod budowę, inwestycjach deweloperskich oraz innych lokalach użytkowych przeznaczonych na sprzedaż lub wynajem.

Same plusy!

Co jest największą zaletą takich portali? To przede wszystkim możliwość skrócenia czasu poszukiwań? Chyba nie chciałbyś przejrzeć wszystkich 200 z dostępnych stron, prawda? Dlatego też administratorzy takich stron pomyśleli o osobach z nich korzystających, udostępniając możliwość wyszukiwania zaawansowanego. Pozwoli Ci to na znaczne zawężenie obszaru poszukiwań nowego mieszkania. Wystarczy ustawić odpowiednie filtry a na ekranie pojawią się tylko te oferty, które odpowiadają Twoim wymaganiom. Ustal rodzaj nieruchomości oraz jej przeznaczenie, zakres ceny oraz powierzchni, wybierz liczbę pokoi, miejscowość i gotowe!
Pamiętaj, że zanim skupisz się na przeglądaniu ogłoszeń, zastanów się nad tym jak ma wyglądać Twoje nowe lokum, w jakiej części miasta ma się znajdować oraz jaką kwotę na jego zakup, remont oraz wystój planujesz przeznaczyć. Najpierw przygotuj plan a dopiero potem zajmij się całą resztą, nigdy nie zaczynaj od końca, w przeciwnym razie Twoja przeprowadzka przedłuży się o kolejne tygodnie a nawet miesiące.

W internetowej wyszukiwarce nieruchomości udostępniane są oferty nieruchomości z rynku pierwotnego oraz wtórnego. Nowe i droższe oraz używane i tańsze – wybór jest tak ogromy, że na pewno w końcu upatrzysz coś dla siebie.
Oprócz ogłoszeń na stronach poświęconym inwestycjom mieszkaniowym znaleźć można ciekawe artykuły z cyklu np. “poradników dla kupujących”. Jakby tego było mało w prosty i szybki sposób sprawdzisz jak wysokie będą pozostałe opłaty związane z wybraną transakcją – koszty sądowe, taksa notarialna oraz podatek VAT. Kalkulator prawdopodobnych opłat związanych z zakupem mieszkania pomoże Ci w podjęciu ostatecznej decyzji.

Dla kogo?

Z wyszukiwarki korzystają nie tylko osoby prywatne, nierzadko miejsce to jest rajem dla przedsiębiorców inwestujących w nieruchomości. Znajdują tam oni lokale przeznaczone na wynajem czy sprzedaż bardzo często zgłaszają również poszczególne oferty, które docierają do znacznie większej grupy potencjalnych nabywców.
Jeżeli chcesz szybko sprzedać jakąś nieruchomość a nie jesteś inwestorem również możesz wspomóc się wyszukiwarką umieszczając tam swoje ogłoszenie.
Z tego dobra korzystają także (bo jakby miało być inaczej) agencje nieruchomości, które działając na zlecenie klientów chcą jak najszybciej wywiązać się z zawartej umowy, korzystnej dla obu stron.

Podsumowując, o internetowej wyszukiwarce nieruchomości można by pisać w samych superlatywach. Zaczynając od bogatej oferty a kończąc na kalkulatorze dodatkowych opłat. Obsługa takiej strony jest banalnie prosta, jesteśmy pewni, że poradzi sobie z tym nawet taka osoba, która na co dzień z internetu nie korzysta w ogóle. Zanim się nie obejrzysz a Twoim oczom ukarze się idealna, wymarzona miejscówka, w której będziesz chciał spędzić resztę życia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here