Jak oświetlić salon na święta Bożego Narodzenia?

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami – warto zatem już teraz pomyśleć o tym, jak udekorować swój dom nie tylko z zewnątrz, ale też od środka. Przytulny efekt możemy uzyskać także dzięki odpowiednim artykułom oświetleniowym. Co wybrać do salonu?

Święta Bożego Narodzenia kojarzymy przede wszystkim z rodzinnym ciepłem, z relaksującym czasem, który spędzamy w domu. Właśnie dlatego w tym właśnie czasie warto zadbać o atrakcyjne udekorowanie wnętrz.

Oprócz choinki czy stroików nie można zapominać o odpowiednim oświetleniu, które będzie w stanie podkreślić magię świąt. Co wybrać?

Klimatyczne, przytłumione oświetlenie

Jako że w święta wypoczywamy, warto także tak oświetlić salon, aby stanowił przytulną przestrzeń. Zamiast ostrego światła emitowanego przez mocną żarówkę o barwie chłodnej lepiej zdecydować się na zróżnicowane źródła światła o mniejszej mocy, w kolorze ciepłym.

Zatem doskonałym wyborem na świąteczne wieczory będzie oświetlenie salonu lampami stojącymi – podłogowymi, stolikowymi, a także kinkietami. W tej roli świetnie sprawdzą się lampy Massive, które doskonale nadają się zarówno do tradycyjnych, jak i nowoczesnych aranżacji.

Włączenie lamp tego rodzaju zamiast ogólnego oświetlenia pozwoli na wprowadzenie do wnętrza przytulnej, świątecznej atmosfery.

Jako źródła światła warto stosować wtedy żarówki o barwie ciepłej, która przypomina ciepły blask świecy – dzięki niej jesteśmy w stanie szybciej się zrelaksować niż przy świetle o barwie chłodnej, które ma działanie aktywizujące.

Świetlne dekoracje na Boże Narodzenie

Dopełnieniem klimatycznego oświetlenia w salonie mogą być różnego rodzaju dekoracje wykorzystujące światło.

W tej roli, oprócz lampek na choince, wspaniale sprawdzą się klasyczne świece – zarówno te bezzapachowe, jak również zapachowe, a także lampiony, w których umieszcza się świece. Do wyboru mamy również świąteczne świeczniki – pięknie będą prezentować się na stole, komodzie czy na oknie.

Alternatywą dla zwykłych świeczek są nowoczesne świeczki LED – bezpieczniejsze i bardziej przyjazne dla domowników, także dla dzieci i zwierząt.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here