pergola

Marzysz o kawie wypijanej każdego dnia na tarasie? Jeśli zamontujesz na nim pergolę, to takie chwile staną się codziennością. I to niezależnie od prognoz synoptyków.

Czym jest pergola tarasowa? W jaki sposób może uprzyjemnić chwile spędzane na świeżym powietrzu? Odpowiedź na te i wiele innych pytań znajdziesz w naszym artykule.

Pergola tarasowa – czym jest ta konstrukcja?

Pergola tarasowa to konstrukcja, która może zamienić zwykły taras w przestrzeń, w której aż chce się przebywać. Da się ją wyposażyć w rozkładany dach, rolety zaciągane aż do ziemi albo w przeszklenia. Wszystko to sprawia, że na tarasie da się przebywać niezależnie od intensywnych opadów deszczu, silnego wiatru czy mocnych promieni słonecznych.

Warto zauważyć, że pergola tarasowa może ściśle przylegać do budynku (i stanowić naturalne przedłużenie na przykład dla salonu) albo być całkowicie niezależnym obiektem. W tym drugim przypadku zazwyczaj stawia się ją w sąsiedztwie domu, kilka metrów dalej.

Przeczytaj także: https://www.miastomojeawnim.pl/taras-z-pergola-dlaczego-warto/

Jak pergola tarasowa uprzyjemnia chwile na tarasie?

Taras, który jest wyposażony w pergolę, może zamienić się w doskonałe miejsce do nauki czy pracy zdalnej. Biorąc pod uwagę, że nierzadko stanowi on przedłużenie salonu, można na nim uskuteczniać rytuał porannego picia kawy na świeżym powietrzu. To również świetne miejsce do spotkań ze znajomymi czy imprez rodzinnych.

Na tym nie koniec, bo rozkładany dach pozwala na obserwowanie nieba – gołym okiem albo (jeśli okoliczne oświetlenie nie jest duże) przy pomocy teleskopu. Z kolei rolety umożliwiają skuteczne przyciemnienie tarasu i urządzenie na nim plenerowego seansu filmowego. Mało tego! Stanowią one także doskonałą ochronę przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów.

Co więcej, nic nie stoi na przeszkodzie, by potraktować taras jako prywatną strefę fitness. Wystarczy rozstawić na nim rowerek stacjonarny, matę do jogi, stepper, hantle albo inny sprzęt i po prostu z niego korzystać. To droga do poprawy wydolności, wzmocnienia odporności, a także do zapewnienia doskonałego samopoczucia.

Artykuł powstał przy współpracy z ekspertami SURMA – producentem pergol tarasowych (surma.pl)

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here