Jak powstają domy z prefabrykatów?

Postawienie domu z gotowych modułów trwa znacznie krócej, niż budowa tradycyjnymi sposobami. Z tego powodu wielu ludzi wybiera tą nowoczesną metodę. Jak wygląda budowa domu z prefabrykatów krok po kroku?

Cechy domu z prefabrykatów

Budowa w tej technologii pozwala na dużą oszczędność czasu! Brak konieczności pracochłonnego murowania ścian jest ogromną zaletą tego typu budownictwa, dla wielu inwestorów będąca czynnikiem decydującym o jego wyborze. Dom z prefabrykatów można postawić nawet w kilka dni, a doliczając do tego wykonanie fundamentów, dachu, stolarki drzwiowej i okiennej, oraz wykończenie wnętrza, budowa może trwać zaledwie 3- 5 miesięcy!

Fundamenty

To jedyny etap budowy, który musi być wykonywany na sucho. Teren, na którym mają być stawiane fundamenty, musi być starannie wyrównany. W przypadku domów z prefabrykatów, zazwyczaj stosuje się płyty fundamentowej. Bardzo ważne jest jej odpowiednie przygotowanie, tak, aby płyta idealnie pasowała do elementów przyszłego domu. Fundamenty są niezwykle istotnym elementem całej budowy, dlatego muszą być wykonane solidnie i ze szczególną starannością.

Stawianie domu

Z pierwszych gotowych elementów, jakie przyjeżdżają na plac budowy, stawiane są ściany zewnętrzne i wewnętrzne. Ściany z prefabrykatów pozwalają na zaoszczędzenie przestrzeni w domu, gdyż są znacznie cieńsze, niż tradycyjna, murowana ściana . Poza tym mają szereg innych zalet- są odporne na wilgoć i mogą być stawiane nawet w niesprzyjających warunkach pogodowych, a dzięki gładkiej powierzchni, nie trzeba ich wyrównywać, dzięki czemu wykończenie wnętrza zajmuje mniej czasu. Z prefabrykatów można wykonać nie tylko ściany, ale również strop budynku, chociaż wówczas korzysta się z innych materiałów, na przykład prefabrykatów gęstożebrowych, drewnianych lub monolitycznych. Dalsze etapy prac są podobne, jak w przypadku tradycyjnych domów – budynek pokrywa się więźbą dachową, a następnie dachówką. Następnym etapem jest przygotowywanie wnętrza- podłączanie instalacji, szpachlowanie i malowanie ścian a także prace wykończeniowe.Dom z prefabrykatów to technologia, która pozwala na błyskawiczne postawienie wymarzonego domu, nawet według bardzo skomplikowanego, wyszukanego projektu. Ten typ budownictwa już dawno stał się popularny w krajach zachodnich, a w ostatnich latach zyskuje na popularności również w Polsce!

Artykuł powstał przygotowany na podstawie materiałów znalezionych na hogerdom.pl

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here