Jak samodzielnie pomalować mieszkanie

Wydaje Ci się, że malowanie ścian to bułka z masłem? Z jednej strony to błaha czynność, ale tylko dokładnie przygotowana i zaplanowana może przynieść oczekiwany rezultat. Nim chwycisz za pędzel czy wałek, zapoznaj się ze wskazówkami dotyczącymi malowania ścian, by efekt końcowy zachwycił zarówno Ciebie, jak i resztę domowników. 

Przygotowanie pokoju do malowania

Nim odwiedzisz sklep z farbami, zajmij się dokładnym przygotowaniem pokoju do malowania. Najlepiej zaplanować pracę z wyprzedzeniem, obserwując warunki atmosferyczne. Warto mieć na uwadze, że najlepiej jest malować ściany w temperaturze 10-20 stopni Celsjusza. Zatem idealnie jest robić to wiosną lub też jesienią. Istotne jest również, by nie malować w deszczowe dni, ponieważ wówczas zwiększona wilgotność powietrza utrudnia schnięcie farby.

Przygotowanie do malowanie to kilka niezbędnych czynności. Po pierwsze, wynieś wszystkie przedmioty z pomieszczenia. Jeśli nie ma takiej możliwości, to ustaw je w jednym miejscu, najlepiej na środku pokoju i owiń folią, a następnie oklej taśmą. Ważne jest również zabezpieczenie podłogi. Z pewnością przyda Ci się folia malarska, którą możesz zakupić w sklepie z farbami. Pamiętaj, że możesz zakupić narzędzia oraz inne produkty korzystając z oferty sklepu z farbami online.

Przygotowanie ściany do malowania

Nawet z pozoru czyste ściany wymagają przygotowania przed malowaniem. Z pewnością pokryte są warstwą kurzu, tłuszczu oraz innych zabrudzeń. Przed kolejnym malowaniem ściany wymagają dokładnego oczyszczania. Można tego dokonać z użyciem mydła malarskiego lub też zwykłego płynu do mycia naczyń. Umyte ściany należy pozostawić do wyschnięcia. Przedwczesne rozpoczęcie kolejnego etapu prac nie wpłynie pozytywnie na efekt końcowy.

Grunt to odpowiednia farba

Choć na rynku dostępnych jest wiele farb do malowania, to przed rozpoczęciem prac warto zastanowić się jaka będzie najbardziej odpowiednia do danej powierzchni. Kolor farby to kwestia indywidualna, natomiast pod względem marki warto kierować się ofertą danego producenta. Pod względem wyboru i dostosowania do różnych potrzeb klienta wyróżniają się farby Śnieżka. Do wyboru są produkty niezbędne przy przygotowaniu do malowania ścian, farby do malowania ścian w wielu odcieniach i ekologiczne oraz łagodne farby nadające się do wymalowań w pokojach dziecięcych.

Odpowiednie narzędzia do pracy

Pędzel czy wałek? To pytanie zadaje sobie każdy, kto planuje malowanie ścian w pokoju. Warto pamiętać o tym, że wałek jest przydatny do malowania większych powierzchni. Sprawia, że praca idzie szybciej i prędko jest widoczny efekt końcowy. W przypadku malowania farbami wodorozcieńczalnymi zdecyduj się lepiej na wałek wykonany z tworzyw sztucznych. Do ścian o nierównym podłożu najlepiej użyć grubego wałka, który bez trudu poradzi sobie z wgłębieniami.

Z kolei pędzle będą przydatne do bardziej precyzyjnego malowania i powierzchni trudno dostępnych. Warto zaopatrzyć się w duży pędzel przydatny do malowania dużych powłok i mniejszy, który będzie odpowiedni do malowania detali.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here