sofa na taras

Kiedyś głównym elementem każdego ogrodu były krzesła i leżaki, okazjonalnie jeszcze stoły, które stanowiły centrum spotkań rodzinnych i towarzyskich. Od jakiegoś czasu, coraz częściej inwestuje się w inne rodzaje mebli, mianowicie – sofy. Są one o wiele wygodniejsze i bardziej eleganckie, dzięki czemu stanowią doskonałe miejsce do wypoczynku. Tylko jak wybrać taką sofę?

Kiedy wybrać sofę na taras lub do ogrodu?

Sofy ogrodowe to meble o znacznie większych gabarytach, przez co nie sprawdzą się one w każdych warunkach. Przede wszystkim jest to propozycja dla osób, które dysponują nieco większą wolną przestrzenią, czy to na tarasie, czy bezpośrednio w ogrodzie. Mimo to są to jedne z lepszych i wygodniejszych mebli, które idealnie sprawdzają się jako miejsce do wypoczynku czy rodzinnych spotkań. Na tle innych sprzętów ogrodowych wyróżniają się tym, że ich użytkowanie wiąże się ze znacznie wyższym komfortem.

Z czego wykonane są sofy ogrodowe?

Obecnie wybór mebli ogrodowych, w tym sof i kanap jest naprawdę ogromy, także jeżeli chodzi o materiały, z jakich są one wykonane. Ich konstrukcja jest zresztą bardzo prosta i składa się z dwóch głównych elementów – szkieletu, stanowiącego podstawę oraz miękkich poduch, które pozwalają na zachowanie komfortu. Wśród najpopularniejszych warto wymienić choćby tę wykonaną z technorattanu, ale równie chętnie wybierane są też sofy z rattanu, aluminium, tworzywa sztucznego. Aby właściwie wybrać, najlepiej wiedzieć, czym się one charakteryzują.

Jakie zalety mają sofy z technorattanu?

Meble z technorattanu cieszą się dużą popularnością już od dłuższego czasu, a to za sprawą licznych zalet, jakie się z tym materiałem wiążą. Dzięki temu coraz więcej osób się do nich przekonuje, nawet pomimo stosunkowo wysokiej ceny. Sofa technorattan jest odporna na działanie wilgoci (www.meblobranie.pl), a także cechuje się dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne oraz na promieniowanie UV. To meble niezwykle lekkie i jednocześnie trwałe, a przy okazji prezentują się bardzo elegancko i stylowe, przez co stanowią prawdziwą ozdobę każdego ogrodu i tarasu.

Czy warto wybrać sofę z rattanu?

Rattan, w odróżnieniu od technorattanu, jest materiałem naturalnym. Prezentuje się ładnie, w dodatku można za jego pomocą stworzyć wiele przyjemnych dla oka kształtów, ale niestety ma też sporo wad. Przede wszystkim nie jest aż tak odporny, jak jego technorattanowy odpowiednik, przez co w przypadku zmiany pogody – deszczu czy śniegu – konieczne jest odpowiednie zabezpieczenie mebla. Piękne wzornictwo to nie wszystko, ale z pewnością dużą zaletą będzie tutaj przystępna cena.

Czym wyróżniają się sofy aluminiowe i ze stali nierdzewnej?

Czy sofy wykonane z metali mogą w ogóle dobrze wyglądać w ogrodach i na tarasach? Jak najbardziej tak, jako że materiał ten jest na tyle wdzięczny, że można z niego stworzyć dowolny kształt. Nadaje to sofom pewnej surowości, ale może być docenione przez miłośników minimalizmu. Aluminium czy stal nierdzewna to jedynie szkielet, a meble te są zaopatrzone dodatkowo w miękkie poduchy, dzięki czemu nie tracą one na komforcie.

Sofy aluminiowe są wyjątkowo lekkie, a także wytrzymałe, dzięki temu, że nie są podatne na korozje. Z drugiej strony w okresie upałów mogą się bardzo nagrzewać, a jak jest zimno, mono się ochładzają. Z kolei meble ze stali nierdzewnej cechują się jeszcze większą wytrzymałością i odpornością, mogą też znieść znacznie większe obciążenia. Niestety za tym idzie także większa waga, więc nie są wygodne przy przenoszeniu.

Czy opłaca się wybrać sofy z tworzywa sztucznego?

Mówiąc o tworzywie sztucznym, niekoniecznie ma się na myśli plastik, ale mieszaninę różnych materiałów typu PCV. Ma to tę jedną dużą zaletę, że pozwala na stworzenie naprawdę ładnych sof, a nierzadko ich forma bardzo przypomina sofy z technorattanu czy rattanu, czerpiąc od nich wzornictwo. Są lekkie i całkiem wytrzymałe, do tego odporne na warunki atmosferyczne i łatwe w czyszczeniu, a także się nie odbarwiają, oczywiście pod warunkiem, że ma się do czynienia z tworzywem wysokiej jakości.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here