drzwi tarasowe

Współczesne projekty domów lub mieszkań przewidują znacznie więcej szklanych ścian niż tradycyjne rozwiązania architektoniczne. Takie zmiany wynikają zarówno z potrzeb inwestorów, jak i tego, że producenci okien i drzwi proponują coraz to lepszy asortyment produktów. Rozwój wynika przede wszystkim z faktu, że produkty te posiadają niezwykle atrakcyjne parametry cieplne. Nie da się ukryć, że popularność drzwi tarasowych wynika także z faktu, że pięknie doświetlają domowe pomieszczenia. Jakie drzwi tarasowe są godne uwagi?

Drzwi tarasowe uchylno-przesuwne

Nasza pierwsza propozycja to drzwi tarasowe z systemem uchylno-przesuwnym. Nadają się zarówno do domów, mieszkań, jak i pomieszczeń biurowych. Ich obsługa jest niesłychanie prosta i komfortowa. Pozycję uchyłu ustawia się po przekręceniu klamki o 90 stopni. Gdy wykonamy kolejny obrót w dół to skrzydło ustawi się w pozycji przesuwania.

Jeśli zastanawiasz się, gdzie kupić wysokiej jakości drzwi tarasowe przesuwne, to z całą pewnością możemy polecić sklep Superderew.pl, który specjalizuje się w sprzedaży różnego rodzaju systemów balkonowo-tarasowych. Firma posiada wieloletnie doświadczenie i świadczy profesjonalne usługi doradcze. Jeżeli chodzi o drzwi przesuwne, to można tutaj zamówić produkty wykonane z wysokiej klasy klejonego warstwowo drewna (sosna, meranti lub dąb). Drzwi dostępne są w dwóch wariantach grubościowych (profile o grubości 68 mm lub 90 mm). Sklep proponuje cztery opcje otwierania drzwi:

  • 2-skrzydłowe, w których jedno skrzydło jest przesuwne a ościeżnica jest stała przeszklona,
  • 3-skrzydłowe, w których środkowe skrzydło jest przesuwne, natomiast dwie zewnętrzne ościeżnice przeszklone stałe,
  • 3-skrzydłowe, w których środkowa ościeżnica jest przeszklona stała, a dwa zewnętrzne skrzydła są przesuwne,
  • 4-skrzydłowe – dwa skrzydła środkowe są przesuwne, a dwa zewnętrzne elementy stałe.

Zamawiający może dokonać wyboru także w kwestii koloru drzwi. W opcji są lazury uwidaczniające strukturę drewna, farby kryjące w pełnej palecie RAL, czterowarstwowe systemy farb ekologicznych. Do wyboru są też różne rodzaje oszklenia, w tym: szyby bezpieczne i antywłamaniowe, szyby absorpcyjne i refleksyjne, szyby dźwiękochłonne, szyby samoczyszczące.

Drzwi tarasowe harmonijkowe

Ciekawa propozycją są także drzwi tarasowe harmonijkowe. Można je z łatwością otwierać i przesuwać, dzięki czemu zajmują niewiele miejsca. Chronią wnętrze przed wiatrem i chłodem, ale jednocześnie idealnie łączą dom z ogrodem lub tarasem. Firma Superdrew produkuje drzwi harmonijkowe na wymiar, czyli zgodnie z indywidualnymi potrzebami klienta, w tym w dowolnej konfiguracji skrzydeł oraz typu oszklenia i w szerokiej gamie kolorystycznej.

Co ciekawe, w tego typu drzwiach można uzyskać efekt niskiego progu. Drzwi harmonijkowe sprawdzają się więc także w ogrodach zimowych, kawiarniach, krytych basenach lub jako ściany oddzielające.

Drzwi tarasowe rozwierno-uchylne

W sklepie Superdrew.pl można zamówić też tradycyjne drzwi tarasowe rozwierno-uchylne. Do wyboru są drzwi drewniane oraz drzwi w wersji drewniano-aluminiowej. Maksymalna szerokość skrzydła w przypadku drzwi bezsłupkowych wynosi 110 cm. 

Warto wspomnieć, że tego typu drzwi tarasowe posiadają opcję uchyłu jednego skrzydła z mikrowentylacją. W standardowym wyposażeniu znajduje się hamulec rozwarcia, a na życzenie klienta montuje się zatrzask balkonowy lub klamkę z kluczykiem. Drzwi tarasowe rozwierno-uchylne mogą posiadać okucia i szyby włamaniowe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here