Jak urządzić małą łazienkę

Kupno własnego mieszkania to jeden z poważniejszych kroków wśród młodych ludzi do założenia rodziny. Posiadanie własnych czterech kątów daje im o wiele więcej możliwości, a jednocześnie stawia przed nimi kolejne wyzwania, jakim jest jego zaaranżowanie. Remont mieszkania niesie ze sobą zawsze wiele trudnych decyzji, które jak się z czasem okazuje, nie zawsze mogą być słusznie podejmowane. Do jednych z najbardziej kłopotliwych pomieszczeń do zagospodarowania zaliczana jest łazienka, która ze względu na swój niewielki rozmiar uniemożliwia wyposażenia jej we wszystkie przydatne według nas przedmioty. Dlatego tak istotne jest dopasowanie niemalże wszystkich elementów wyposażenia i mebli do jej wielkości. W tym celu przygotowaliśmy kilka ciekawych pomysłów, które pomogą w uporaniu się z tym problemem.

Wyrzuć meble, zostaw najpotrzebniejsze rzeczy

Chociaż szafki łazienkowe często się przydają, to większość chemii i akcesoriów można schować w kuchni. Jeśli łazienka jest niewielka, to również kosmetyki do makijażu warto trzymać w innym miejscu, np. w sypialni.

Postaw na jasne kolory

Posiadanie jakiejkolwiek szafy w łazience jest wręcz nieuniknione, dlatego przy ich wyborze warto postawić na te w odcieniach bieli, szarości lub pudrowego kremu. W ten sposób optycznie łazienka wyda się nieco większa. Innym rozwiązaniem, które skutecznie da nam poczucie większej przestrzeni jest lustro.

Wykorzystuj przestrzeń, którą się tylko da

W każdej łazience znajduje się przestrzeń, która z pewnością mogłaby zostać lepiej spożytkowana. Jednym z takich miejsc, w którym można bez problemu umieścić szafki łazienkowe, jest m.in. miejsce pod zlewem. Dzięki temu zyskamy miejsce na przechowywanie środków czystości, czy papieru toaletowego.

Szafki łazienkowe nad głowami

Oczywiście miejsce na meble łazienkowe jest nie tylko na dole, ale także na górze, tuż nad naszymi głowami. Wiszące szafki bywają niezwykle funkcjonalne i pojemne, więc w niewielkich pomieszczeniach sprawdzą się doskonale – chociaż większość właścicieli małego metrażu, z pewnością zdążyła się już o tym przekonać, wybierając je nie tylko do łazienki, ale także do kuchni.

Zamień szafki na półki

Tej propozycji nie musimy prawdopodobnie nikomu tłumaczyć, więc po prostu zachęcamy do skorzystania z takiej możliwości. Półki zajmują o wiele mniej miejsca niż popularne szafki łazienkowe, szybciej się je czyści i przede wszystkim wyglądają równie elegancko – nie są także podatne na działanie wilgoci, więc można powiedzieć, że takie rozwiązanie jest dużo lepszym pomysłem.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.fajnalazienka.com/pol_m_meble-lazienkowe_szafki-lazienkowe-743.html

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here