Jak urządzić pokój dziecka

Pokój dziecka to nie tylko sypialnia, ale także miejsce nauki i zabawy. Wielofunkcyjne pomieszczenie powinno być odpowiednio zaprojektowane, aby było jednocześnie stylowe i praktyczne. Jak wyglądają najciekawsze aranżacje? Pokój dziecięcy można urządzić na wiele sposobów, jednak w ostatnich latach królują stonowane barwy i uniwersalne meble.

Funkcjonalność pokoju dziecięcego to podstawa

Planując urządzanie pokoju dziecięcego, warto mieć świadomość wszystkich funkcji, które pełni to pomieszczenie. Po pierwsze, jest to sypialnia. Z tego względu przestrzeń powinna umożliwiać dziecku wyciszenie się i spokojny wypoczynek. Po drugie, jest to także miejsce do nauki – to szczególnie ważne w przypadku dzieci w wieku wczesnoszkolnym, które potrzebują odpowiedniego miejsca do rozwoju swoich umiejętności i zdobywania wiedzy. Niezależnie od wieku dziecka, jego pokój to także strefa zabawy, która powinna być w pełni dostosowana do potrzeb malucha. Wszystkie te elementy należy brać pod uwagę, gdy planujemy aranżację. Pokój dziecięcy może okazać się najtrudniejszym pomieszczeniem w domu do urządzenia, dlatego warto zdecydować się na konsultację z ekspertem. Dzięki kontaktowi z AboutDecor można uzyskać profesjonalną poradę w zakresie urządzania pokojów dziecięcych.

Ma to szczególne znaczenie przy urządzaniu niewielkich pokojów dziecięcych, zwłaszcza tych przeznaczonych dla rodzeństwa. W przypadku niewielkiego metrażu, na którym ma znaleźć swoją przestrzeń dwójka dzieci, konieczne jest szczegółowe rozplanowanie każdego kąta.

Modne aranżacje – pokój dziecięcy

Modne aranżacje – pokój dziecięcy

Obecnie do najmodniejszych aranżacji pokojów dziecięcych należą te wykonane w minimalistycznym stylu. Warto zdecydować się na inspirację stylem skandynawskim. Ten trend w urządzaniu wnętrz charakteryzuje się przede wszystkim prostotą. Wnętrza inspirowane stylem skandynawskim są minimalistyczne, a jednocześnie przytulne. Warto zadbać w nich o dużą ilość naturalnego światła oraz jasne kolory.

Tapeta na ścianach to kolejna propozycja dotycząca tego, jak urządzić pokój dziecięcy. Aranżacja pokoju dziecięcego przy wykorzystaniu tapety pozwala na stworzenie na ścianach ciekawych wzorów. To doskonały wybór do pokojów starszych dzieci, które chciałaby mieć np. ścianę w paski, chmurki czy kropki – można to z łatwością osiągnąć za pomocą tapety. Jeśli nie jesteś pewien, jak osiągnąć oczekiwany efekt, możesz zasięgnąć porady u eksperta AboutDecor online.

Urządzając pokój dziecięcy, warto zadbać też o odpowiednie oświetlenie. Poza lampą obejmującą cały pokój warto zdecydować się też na lampkę nocną przy łóżku dziecięcym oraz na lampkę na biurko, która doświetli miejsce nauki. W przypadku starszych dzieci można zdecydować się także np. na lampki LED-owe na ścianie, które pomogą w tworzeniu w pokoju niepowtarzalnego klimatu.

Natomiast w przypadku urządzania pokoju dla najmłodszych dzieci – niemowląt i przedszkolaków – warto pamiętać o kilku zasadach, które pomogą zaplanować aranżacje. Pokój dziecięcy dla tak małego dziecka powinien być bezpieczny – pozbawiony elementów łatwych do połknięcia. W przypadku urządzania pokoju dla dzieci, które często budzą się w nocy, warto zadbać też o przygotowanie wygodnego miejsca do siedzenia dla rodziców.

kolory do pokoju dziecięcego

Jakie kolory wybrać do pokoju dziecięcego?

W pokoju dziecięcym warto zdecydować się na dość stonowane barwy. Ma to związek z faktem, że gust dzieci szybko się zmienia i ulubiony kolor po jakimś czasie może już nim nie być. Z tego względu ściany można pomalować na jasne kolory i wybrać stonowane meble. Doskonałym wyborem będzie biel i kolory pastelowe. Jasne barwy mają jeszcze jedną ogromną zaletę: optycznie poszerzają pomieszczenie i sprawiają, że jest jaśniejsze. To nie znaczy jednak, że w dziecięcym pokoju mają nie być wykorzystywane ulubione kolory najmłodszych czy w ogóle intensywne barwy. Wprost przeciwnie – warto postawić na dodatki w ulubionych barwach malucha.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here