jak udekorować stół

Jak wiadomo w okresie bożonarodzeniowym stół spełnia istotną rolę, bowiem gromadzi się przy nim cała rodzina, która razem celebruje święta. Dlatego tak ważne jest, aby ten stół na święta był odpowiednio przygotowany i udekorowany, co tylko podkreśli uroczysty świąteczny nastrój.

Wybór obrusu na świąteczny stół

Na pewno podstawowym elementem jest obrus. Obrus nadaje bardziej eleganckiego wystroju. Zazwyczaj jest on w kolorze białym lub czerwonym, może też być w świąteczne wzory. Aby nadać klimat ciepła można na środku stołu postawić świecznik czy też świeczki zapachowe. W sklepach można dostać wiele świeczek zapachowych o różnych świątecznych zapachach, na przykład cynamon, piernik. Na pewno doda to świątecznej magii i ciepła. Natomiast do naprawdę eleganckiego wystroju stołu przydadzą się: świąteczne serwetki, pokrowce na sztućce.

Obecnie jest to dyspozycji wiele sposobów jak udekorować stół na święta. Dekoracja stołu powinna odpowiadać przede wszystkim wystrojowi wnętrza domu. Elegancki wystrój stołu na święta jest ważnym elementem, który nadaje świątecznego klimatu. Obecnie istnieje wiele różnych stylów dekoracji stołu na święta, oto kilka z nich: stół w stylu skandynawskim, stół w białych dekoracjach, stół w stylu glamour, stół w stylu vintage, stół oprószony śniegiem, stół w stylu romantycznym czy stół pełen srebrnych lub złotych dekoracji. Jak widać wybór jest naprawdę spory. Należy wybrać ten styl, który najbardziej odpowiada wystrojowi wnętrza czy też ilości osób na Wigilii.

W jakim stylu udekorować świąteczny stół?

Każdy styl posiada pewien rodzaj wyjątkowości. Bowiem świąteczny stół w stylu skandynawskim jest raczej prosty, lecz efektowny. Powinno się tutaj oszczędzić dekoracji i wyrazistych kolorów. Można też zrezygnować z obrusu i wyeksponować naturalne piękno stołu. Dekoracje najlepiej zrobić samodzielnie. Kolejny – stół świąteczny w białych dekoracjach. Tak udekorowany stół jest to rozwiązanie bezpieczne i ponadczasowe dla osób, które nie przepadają za kolorowymi dekoracjami świątecznymi. Sprawdzi się tutaj śnieżnobiały obrus i porcelanowa zastawa. Z kolei w stylu glamour dominują biel, srebro, złoto i delikatne pastele. Jest to styl, w którym można stworzyć stonowany i wytworny klimat świąteczny. Natomiast styl vintage nada świętom charakteru pełnego wspomnień i sentymentów. Klimatu tutaj dodadzą na pewno świece. Z kolei stół oprószony śniegiem idealnie wpasuje się w świąteczny klimat. Natomiast jeżeli kolację świąteczną spożywa para lub małżeństwo idealny klimat nada im świąteczny stół w stylu romantycznym. Dlatego jak widać jest wiele inspiracji do udekorowania stołu na święta, można podejść do tego w sposób tradycyjny lub bardziej efektowny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here