Jak wykorzystać płytki wielkoformatowe

Elegancja i efektowność aranżacji pomieszczenia zależy od spójności poszczególnych elementów. Im gładsze powierzchnie stanowiące jej tło, tym lepszy rezultat. Przy pomocy płytek wielkoformatowych uzyskasz jednolitą podłogę, która sprawi, że pomieszczenie będzie sprawiało wrażenie przestronniejszego. W jakich wnętrzach warto je stosować?

Czy płytki wielkoformatowe są odpowiednie do każdego pomieszczenia?

W przeszłości płytki o klasycznych rozmiarach były wykorzystywane przede wszystkim w łazience, kuchni i ewentualnie w przedpokoju, ale obecnie stosuje się je również w salonach oraz sypialniach. Jak w każdej dziedzinie, z czasem nastąpiły pewne zmiany. Od kilku lat z mody nie wychodzą płytki wielkoformatowe, które tworzą gładką powierzchnię. Łączenia pomiędzy nimi są niewidoczne, dzięki czemu pomieszczenie wydaje się przestronniejsze i staje się wizualnie bardziej atrakcyjne. Płytki wielkoformatowe można zastosować w każdym pomieszczeniu. Producenci oferują zróżnicowane wymiary, dzięki czemu wykłada się nimi również pomieszczenia o niewielkim metrażu. Aby miało to jednak sens, powierzchnia musi być na tyle duża, aby powstały przynajmniej dwa rzędy płytek. Jeżeli płytki przy brzegach ściany wszędzie muszą być docinane, lepiej wybrać mniejsze płytki.

Płytki wielkoformatowe – wielkość ma znaczenie

Płytki w dużych rozmiarach wykorzystuje się zarówno do wyłożenia podłóg, jak i ścian. Większą popularnością cieszą się jednak płytki podłogowe wielkoformatowe. Na przestrzeni lat ich wielkość ulegała ewolucji. Początkowo warianty o boku 45 cm kwalifikowano do płytek o dużych wymiarach. Teraz nawet płytki o boku 60 cm są postrzegane jako warianty klasyczne. Wielkie formaty zaczynają się obecnie mniej więcej od wersji o boku 120 cm. Proponowane przez producentów płytki wielkoformatowe na podłogę przybierają postać kwadratów lub prostokątów. Mogą mieć wymiary 120 × 120 cm, ale też 75 × 150 cm. Im większa powierzchnia danego pomieszczenia, tym większy sens ma zastosowanie płytek o naprawdę dużych wymiarach, np. 120 × 260 cm. Większy rozmiar płytek jest równoznaczny z mniejszą liczbą łączeń, co oznacza uzyskanie perfekcyjnie gładkiej powierzchni podłogi. Grubość płytek również jest zróżnicowana. Najcieńsze płytki stanowią doskonałe wykończenie ścian.

Przestrzeń, która zachwyca – efektowność płytek wielkoformatowych

Jak już zostało to wspomniane, płyty gresowe wielkoformatowe zapewniają efektowne wykończenie wnętrz, o ile nie muszą być nadmiernie przycinane. Odpowiednio dopasowane wielkością do przestrzeni, wywołują pożądane wrażenie przestronności i harmonii wnętrza. Ich estetyka jest nie do przecenienia, o czym przekonasz się, odwiedzając stronę https://sklepmo.pl/pol_m_Sciany-i-podlogi_PLYTKI-CERAMICZNE_Plytki-wielkoformatowe-198.html. Najlepsze rozwiązanie stanowią rektyfikowane wielkoformatowe płytki, które charakteryzują się większą wymiarowością niż pozostałe warianty. Oznacza to lepsze dopasowanie płytek podczas układania i ograniczenie do minimum konieczności stosowania fug.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here