Szafa jako istotny element wyposażenia pokoju dziecka

Dopóki dziecko jest małe, w jego pokoju wystarczy komoda, ale gdy wkracza w wiek przedszkolny, należy pomyśleć o szafie. W aranżacji pokoju dziecka uczęszczającego już do szkoły szafa jest wręcz obowiązkowa. Powinna nie tylko pomieścić niezbędne rzeczy, ale też prezentować się estetycznie i pasować do wystroju. Jaką szafę wybrać?

Solidne wykonanie gwarancją bezpieczeństwa

Meble dla dzieci powinny być projektowane z uwzględnieniem najdrobniejszych detali i wykonane z jeszcze większą starannością. Również szafa dla dziecka powinna spełniać najwyższe normy jakościowe ze względu na bezpieczeństwo, ale również komfort użytkowania. Szafy są dostępne w rozmaitych wariantach i różnią się pojemnością, ale w pierwszej kolejności warto zastanowić się, z jakiego materiału meble dla dzieci są najlepsze. Jeżeli szukasz solidnej szafy dla dzieci, która posłuży wiele lat, zdecyduj się na drewnianą. Drewno jest materiałem plastycznym, dzięki czemu wybór szaf jest bardzo szeroki. Na dodatek wyróżnia się dużą wytrzymałością. Jest materiałem naturalnym, co również czyni go bardziej bezpiecznym dla dzieci, ponieważ nie zawiera związków chemicznych.

Drewno sosnowe sprzyja zdrowiu małych alergików, ponieważ jego właściwości antystatyczne przeciwdziałają szybkiemu zbieraniu się kurzu. Sam kurz nie uczula, ale rozwijają się w nim roztocza, które powodują reakcje uczuleniowe, dlatego zwróć uwagę na rodzaj drewna. Wśród polecanych alternatyw są także meble z drewna bukowego i płyty MDF. Ważne, aby drewniana szafa była pokryta również bezpiecznymi farbami. Obecnie coraz częściej producenci korzystają z ekologicznych farb wodnych. Bezpieczeństwo to również odpowiednie systemy zamykania.

Czym kierować się przy wyborze rozmiaru szafy?

Nie istnieje jedna odpowiedź, jaki rozmiar szafy jest najlepszy. Oczywiście w przypadku szafy dla dziecka większa pojemność jest zwykle korzystna, ponieważ łatwiej znaleźć stałe miejsce nie tylko dla ubrań, ale również butów, plecaka i zabawek. Wybór wyposażenia pokoju zależy jednak od jego metrażu i rozkładu. Możesz kupić mniejszą szafę, a dodatkowo kontener na kółkach, który w zależności od potrzeb, postawisz w kącie albo pod biurkiem. Jeżeli część wyposażenia stanowi komoda, wówczas szafa dla dzieci też może być mniejsza i służyć przede wszystkim do przechowywania kurtek i bluz, które wymagają powieszenia na wieszakach.

Producenci oferują szafy jednodrzwiowe, ale też z podwójnymi lub nawet potrójnymi drzwiami. Ważne, aby szafa dziecięca komponowała się z pozostałymi elementami aranżacji wnętrza. W przypadku dwójki pociech dzielących ze sobą pokój przydatna będzie większa szafa. Optymalną opcję stanowi dwudrzwiowa, ale jeśli nie ma komody, zastanów się nawet nad trzydrzwiową. Na stronie https://www.pinio.com.pl/oferta/dla-starszaka/szafa-dla-starszaka/ znajdziesz atrakcyjne propozycje i porównasz wymiary.

Stylistyka mebli idealna dla dzieci

Minimalistyczne projekty sprawdzają się doskonale w pokojach najmłodszych członków rodziny. Lekka i prosta konstrukcja sprawia, że drewniana szafa dla dziecka wpisuje się w wiele stylów aranżacyjnych. Nie przytłacza wnętrza. Pożądana jest jasna kolorystyka, która pozytywnie oddziałuje na dzieci i dodaje wnętrzu optymistycznego charakteru.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here