Jak zacząć przygodę z agroturystyką

Czy myślałeś nad zmianą profesji oraz rzuceniu pracy w korporacji? Wiele osób po wieloletnich trudach pracy w jednej firmie zaczyna myśleć o przebranżowieniu się. Jednym z pomysłów na nowy biznes oraz styl życia jest stworzenie własnej działalności agroturystycznej. Czy chcesz poznać kilka pomysłów, od czego tak naprawdę zacząć? Zapraszamy do lektury artykułu!

Jak połączyć wypoczynek z biznesem?

Coraz częściej ludzie z całego kraju myślą o porzuceniu swojego miejskiego stylu życia na rzecz nowego, spokojniejszego pomysłu na siebie. Z czegoś jednak trzeba żyć, więc pomysł połączenia spokoju z możliwością zarabiania na tym pieniędzy wydaje się doskonały.

Z pewnością sam miałeś okazję lub tylko słyszałeś o urokach weekendu spędzonego w agroturystyce. Delektując się czystym wiejskim powietrzem, z pewnością i w Tobie zakiełkowała myśl o takim życiu na dłużej. Żeby jednak próbować swoich sił w tym biznesie, musisz naprawdę solidnie wytężyć swój umysł, aby zrobić to naprawdę dobrze.

Najważniejsze jest położenie danej agroturystyki. Z pewnością nie możemy patrzeć na miejscowości położone blisko głównych szlaków komunikacyjnych. Wcielmy się w potencjalnego gościa, który jedyne czego pragnie, to natura oraz święty spokój, choćby na jeden tylko weekend. Nawet jeśli jakimś cudem trafiłby do miejsca w nieciekawej lokalizacji, to z pewnością nie wróci do Ciebie, ani nie poleci tego miejsca swoim znajomym. Nie będzie miało znaczenia, jak bardzo wysilisz się podczas zapewniania mu wszelkich wygód.

Bliskość natury to podstawa!

Z tego też prostego względu zadaj sobie na tyle trudu, przeprowadzając wnikliwy wywiad pośród swoich znajomych i rodziny, czego tak naprawdę oczekiwaliby od takiego miejsca. Na tej właśnie podstawie zacznij poszukiwania odpowiedniej nieruchomości. Doskonałym regionem na poszukiwanie nieruchomości jest pojezierze drawskie w województwie zachodniopomorskim, gdzie znajdziesz urokliwe miejscowości przeplatające się z wyjątkowymi jeziorami polodowcowymi. Czystość tych jezior oraz doskonałe opinie turystów z całego kraju sprawią, że tym chętniej Twoi goście będą Cię odwiedzać.

Oczywiście samo położenie to nie wszystko! Musisz mieć naprawdę dobry pomysł, w jaki sposób wyróżnić się na tle innych miejsc tego typu. Sam domek i kilka biegających kur dookoła nie uczyni z tego miejsca prawdziwej agroturystyki.

Bądź proekologiczny

Wraz z rosnącymi trendami proekologicznymi i wegetariańskimi, nikt nie oczekuje, abyś hodował krowy, czy świnie na potrzeby przetwórstwa mięsnego, jednak zwierzęta, dzięki którym zrobisz pyszny kozi ser, albo zaserwujesz wyborny omlet z serem i pomidorami z Twojego ogrodu sprawią, że klienci poczują się naprawdę wyjątkowo. Za pomocą tak prostych zabiegów, dostaną dokładnie to, na czym im zależało, zostawiając wielkie miasto.

Oczywiście niezbędny jest odpowiedni marketing, więc obraz wsi, jaki oczekują twoi klienci, będzie bardziej zbliżony do tej hollywoodzko wyidealizowanej, lub wziętej z drugiej części „Dziadów” Mickiewicza. Ulotna, niewinna, nieskażona miejskimi nawykami – to właśnie Twój kierunek działania.

Postaw na wyjątkowe zwierzęta! Pisaliśmy o byciu wyjątkowym w tej branży i dalej podtrzymujemy to stanowisko. Nie myślałeś o hodowli jaków, które mogłyby być znakiem rozpoznawczym Twojego miejsca w całym regionie? Wyjątkowe, majestatyczne rogate zwierzęta prosto z wyżyn Tybetu z pewnością zadziałają jak magnes na niejedną rodzinę z dziećmi. Dodatkowo produkcja serów i ekologicznych jogurtów wykonanych z ich mleka to okazja to uzyskania dotacji unijnych na tego typu działalność.

Postaw na artystów!

Mając działkę sporych rozmiarów, może warto zastanowić się nad czynnym udziałem i promocję wydarzeń kulturalnych. Coraz częściej słyszy się o festiwalach z zakresu samorozwoju, pracy nad sobą, oraz niezliczonych artystycznych działań. Kultura i sztuka od zawsze były motorem do działania człowieka, więc może poprzez związanie swojego miejsca z takimi wydarzeniami znajdziesz sposób na dodatkowy rozwój tego raju na ziemi?

Mamy nadzieję, że kilka powyższych pomysłów na prowadzenie własnej agroturystyki sprawi, że decyzja o podjęciu takiej działalności wzrośnie w Tobie jeszcze szybciej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here