kosiarka

Trawa w ogrodzie szybko odrasta, a w niej mogą pojawić się np. kleszcze. Dlatego kosiarka spalinowa przyda się w każdym gospodarstwie domowym. Czym różni się od kosiarki przewodowej? Przede wszystkim jest mniej awaryjna i dotrze nawet tam, gdzie kosiarka elektryczna nie daje rady. Z jej pomocą usunąć można trawy ze szczelin między budynkami lub drzewami, większe rośliny oraz chwasty. Idealnie sprawdzi się także na pochyłym terenie z licznymi nierównościami.

Kosa na ropę do trudno dostępnych miejsc

Przewaga kosy spalinowej nad elektryczną widoczna jest zwłaszcza na trudnym terenie. Klasyczne, proste działki i niewielkie ogródki przy budynkach mogą być koszone sprzętem elektrycznym, z kablem. Jednak na większych obszarach, w gospodarstwach rolnych lub na działkach o zróżnicowanych wysokościach, lepiej funkcjonuje kosiarka spalinowa, na przykład https://abexil.pl/pol_m_DLA-DOMU-i-OGRODU_Kosiarki_Spalinowe-173.html. Wyposażona jest w specjalny zbiornik na paliwo i dzięki temu nie wymaga podłączenia do prądu. Wybór podkaszarek jest na tyle duży, że każdy może dopasować jej rozmiar i moc do własnych, indywidualnych potrzeb. Na obszarach poza miastem można spodziewać się nierówności terenu, zakamarków z chwastami i szczelin, w których taka kosa benzynowa lub na ropę sprawdzi się doskonale.

Jak dobrać moc podkaszarki?

Przed kupnem kosy lub podkaszarki warto zastanowić się nad tym, jakie prace przeważają w ogrodzie. Jeśli sprzęt potrzebny jest jako uzupełnienie pracy z kosiarką elektryczną, wówczas wystarczy niewielka moc. Nawet najzwyklejsza kosiarka spalinowa poradzi sobie z chwastami, grubymi pnączami, niewielkimi kępkami zarośli. Dodatkowo przyda się doraźnie, zamiast wyciągać kabel i przedłużacz. Również na działkach rekreacyjnych, poza miastem lub na obrzeżach metropolii, warto kosić kosą na benzynę lub ropę. To praktyczny sprzęt, który zmieści się nawet w bagażniku samochodowym. Mobilna kosa mniejszej mocy sprawdzi się na pewno na działkach rekreacyjnych.

Mobilna kosiarka na działkę rekreacyjną

Coraz więcej osób mieszkających w miastach dzierżawi działki rekreacyjne. To kawałek ziemi i wspaniały azyl od zgiełku miasta. Podstawą dbania o działkę jest koszenie trawy. W tym celu warto zakupić kosę spalinową lub podkaszarkę o mniejszej mocy. To mobilny sprzęt, który przez lata pomoże dbać o ładny ogródek. Niewysoki koszt i dobra jakość sprawiają, że to idealne rozwiązanie dla wszystkich działkowiczów i wielbicieli przyrody. Plusem takiej kosy jest jej niewielki rozmiar. Kosić zatem mogą zarówno panie, jak i panowie oraz seniorzy. Prosta obsługa nie wymaga specjalistycznej wiedzy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here