Jaki powinien być styropian podłogowy?

0
943

Styropian jest niezwykle doskonałym produktem izolacyjnym. Ma niezwykle odpowiednie parametry izolacyjności cieplnej i dużą wytrzymałość na ogień. Ponadto ma relatywnie małą chłonność wody, natomiast dość niską izolacyjność dźwiękową. Wyjątek w tymże obszarze stanowią płyty styropianowe, jakie wykorzystuje się oczywiście jako styropian podłogowy. Ocieplanie styropianem przeróżnego typu przeprowadza się na ścianach, dachach, fundamentach i podłogach.

Wpływ na odpowiedniejsze parametry izolacyjne ma również większa grubość oraz wytrzymałość styropianu. Przeważnie zalecana to ok. 10-15 cm – jest ona uzależniona pomiędzy innymi od konstrukcji podłogi. T

Właściwości styropianu pod wylewkę podłogową

Styropian podłogowy różni się od tradycyjnego styropianu stosowanego do ogrzewania ścian. Mimo takiego samego składu chemicznego styropian pod wylewkę ma odmienną jakość oraz wartości aniżeli tenże zwykły. Przede wszystkim jest twardszy oraz wytrzymalszy na zniszczenia mechaniczne. Mnóstwo osób zastanawia się, jaki styropian na podłogę dobrać – EPS 80 lub EPS 100? Należałoby wiedzieć, na czym polegają rozbieżności między nimi. Liczba przy skrócie EPS charakteryzuje stopień odporności na ściskanie. EPS 80 to styropian nadający się zwłaszcza do ogrzewania elewacji.

Doskonale docieplona podłoga – co zapewnia styrodur?

Decydując się na położenie styropianu na ziemię pod panele, posiadacz domu musi zdawać sobie sprawę, iż tenże sprawdzi się w czasie, gdy położy się jego dużą powierzchnię. Nic więc nadzwyczajnego, iż wielu przedsiębiorców decyduje się na dobór sklejki XPS. Przyglądając się polistyrenowi ekstrudowanemu, można stwierdzić, iż optycznie jest niezwykle zbliżony do standardowego styropianu. To, co go wyróżnia to odcień — standardowy styropian nie jest wybarwiany, jak i wartości. Należy mieć na uwadze, iż jest znacznie twardszy, natomiast również mniej chłonny.

Styropian pod ocieplanie podłogowe

Ocieplanie podłogowe jest jeszcze popularniejszym rozwiązaniem innowacyjnego budownictwa, gdyż np. dzięki ukryciu źródła ciepła w ziemi, pojawia się większe pole manewru do aranżacji pomieszczeń oraz zastosowania powierzchni. Natomiast dobierając styropian pod ocieplanie podłogowe powinniśmy mieć na uwadze, iż parametr CS(10) nie może być niższy aniżeli 80 kPa.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here