Jaki rodzaj wanny wybrać do łazienki?

Zakup nowej wanny to wybór na długie lata. Bardzo często zdarza się, że wanna pozostaje w łazience na dziesięciolecia i nie jest już wymieniana. Właśnie dlatego warto starannie przyłożyć się do jej zakupu. Od tego będzie zależeć komfort wszystkich domowników.

Na rynku znajduje się mnóstwo modeli, które różnią się między sobą stylistyką, kształtem, pojemnością, a także surowcami, z których zostały wykonane. Tak szeroka gama sprawia, że każdy inwestor znajdzie coś dla siebie. Jednak aby tak się stało, koniecznie musimy przyjrzeć się dostępnym modelom. Lepsza będzie wanna wolnostojąca, czy zabudowana? Owalna, czy prostokątna?

Pod zabudowę

Wanny produkowane pod zabudowę były bardzo modne w latach 80. oraz 90. Wtedy to właściciele mieszkań inwestowali w systemy, dzięki którym wanny stawały się jedną, wielką bryłą. Obecnie nie są już tak popularne, choć wciąż znajdują się amatorzy takich modeli. Warto jednak zaznaczyć, że tego typu wanny nadają się raczej do większych łazienek, ponieważ optycznie obciążają przestrzeń. Ich instalacja wiąże się również z większą ilością pracy. Z pewnością jednak ładnie się prezentują, tworząc spójną całość stylistyczną we wnętrzu.

Wolnostojące

Wanny wolnostojące to zdecydowanie najbardziej popularne modele. Ich główną zaletą jest szybki i bezproblemowy montaż. Nie blokują dostępu do rury odpływowej, co jest bardzo cenne np. w przypadku jakiejś awarii. Pasują również do niemal każdej łazienki, a także produkowane są w różnej stylistyce. Wanny wolnostojące można również bez problemu wymontować lub przestawić.

Owalne

Wanny owalne mają symetryczny kształt, jednak nie pasują do wszystkich wnętrz. Z pewnością wnoszą do łazienki powiew luksusu. Łączą w sobie zarówno piękno klasyki, jak i nowoczesność (ze względu na stosowanie nowoczesnych rozwiązań, np. futurystycznych nóżek). Pasują do większych łazienek, ponieważ nie są zbyt ustawne.

Narożnikowe

Wanny narożnikowe to doskonały wybór do małych łazienek. Nie są tak wygodne jak inne modele, ale z pewnością wystarczą do kąpieli. Dodatkowym plusem takich modeli jest możliwość zamiany wanny w kabinę prysznicową – wystarczy zamontować zasłonę prysznicową, np. na suficie. Wanny narożnikowe bardzo często wyposażone są w systemy masujące, czy napowietrzające. Dzięki takim modelom będziemy mogli się cieszyć jacuzzi we własnej łazience.

Wpuszczane

Wanny wpuszczane to propozycja dla wyjątkowo luksusowych i obszerniejszych wnętrz. Tutaj wanna jest wkładana w podłogę lub osadzana w betonowym wgłębieniu. W ten sposób osoba kąpiąca się jest poniżej linii podłogi lub siedzi równo z nią.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here