klej do styropianu

Styropian to pożyteczny materiał o wszechstronnym zastosowaniu, który bardzo się przydaje w trakcie budowy i remontu domu – można nim na przykład wykonać zewnętrzną izolację ścian i w ten sposób ocieplić budynek. Aby jednak taka izolacja zdawała egzamin w praktyce i służyła przez wiele lat, trzeba dobrać dobry styropian i odpowiedni klej do styropianu, który zagwarantuje jego solidny montaż.

Dobry klej do styropianu, czyli jaki?

Dobry klej do styropianu powinien przede wszystkim zapewniać ekstremalną przyczepność, a co za tym idzie – długoletnią trwałość wykonanych przy jego użyciu prac. Zwróćmy też uwagę na to, aby był niepalny. To bardzo ważne ze względów bezpieczeństwa, ponieważ w razie pożaru tylko niepalny klej do styropianu może ograniczyć rozprzestrzenianie się ognia po fasadzie budynku. Poza tym dobrze byłoby, gdyby klej posiadał wygodne opakowanie i prostą instrukcję obsługi. Najlepiej wybrać taki w aerozolu – klejenie styropianu klejem w aerozolu jest o wiele łatwiejsze niż klejenie go zaprawą w wiaderku.

Który klej będzie najlepszy do styropianu?

W sklepach z chemią budowlaną można znaleźć mnóstwo różnych klejów do styropianu, ale nie wszystkie są warte polecenia. Jednym z wyjątków jest Soudatherm Fasada marki Soudal. To doskonały klej poliuretanowy zamknięty w praktycznej puszce z rozpylaczem, który pozwala na solidne i trwałe, a przy tym również łatwe i wygodne klejenie styropianu do każdego rodzaju powierzchni budowlanych, w tym betonu, cegły, drewna i metalu. Soudatherm Fasada ma też tę zaletę, że jest niepalny i wodoodporny. To zdecydowanie klej wart swojej ceny.

Dlaczego nie warto oszczędzać na kleju do styropianu?

Budowa czy remont domu zawsze wiążą się ze sporymi wydatkami, nie warto jednak szukać oszczędności przy zakupie takich materiałów jak klej do styropianu. Najtańszy klej gwarantuje najniższą jakość, a to przełoży się na nietrwałość wykonanej przy jego użyciu izolacji. W konsekwencji pracę raczej prędzej niż później trzeba będzie powtórzyć, co pociągnie za sobą dodatkowe koszta. Lepiej więc postawić na wysokiej jakości klej, który zapewni najlepszy możliwy efekt finalny i zagwarantuje, że będziemy mogli się nim cieszyć przez długie lata.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here