Jak wybrać prowadnicę

Prowadnica ma wpływ na komfort użytkowania szuflady, jej płynne otwieranie i zamykanie. Właśnie dlatego wybór wspomnianego elementu warto dokładnie przemyśleć. Na jakie kwestie w szczególności zwrócić uwagę? Poniżej garść wskazówek. Zachęcamy do lektury!

Prowadnica – na co zwrócić uwagę?

O czym pamiętać, podczas wyboru prowadnicy? Poniżej podpowiedź.

  1. Rodzaj prowadnicy ‒ kwestia podstawowa to rodzaj prowadnicy. Wyróżniamy prowadnice rolkowe, łożyskowe kulkowe oraz ukryte. Czym charakteryzują się poszczególne rodzaje?
  • Prowadnica rolkowa ‒ to coraz mniej popularny rodzaj prowadnic, który uchodzi za przestarzały.
  • Prowadnica łożyskowa kulkowa ‒ w przypadku prowadnic łożyskowych do czynienia mamy z kulkowym łożyskiem, łączącym korpusy szyny. Takie prowadnice mogą być wyposażone w dodatkowe funkcje, na przykład w funkcję cichego domyku czy pełnego wysuwu, mają długą żywotność, są komfortowe w użytkowaniu.

Prowadnice łożyskowe wykorzystywane są zarówno w domach i mieszkaniach prywatnych, jak również w firmach i warsztatach.

  • Prowadnica ukryta — prowadnice ukryte to kolejne z dostępnych rozwiązań. Są to najczęściej prowadnice dolne, które, jak sama nazwa wskazuje, nie są widoczne. Takie prowadnice działają płynnie, mają długą żywotność, są komfortowe w użytkowaniu.
  1. Maksymalny udźwig – niezwykle ważny jest także udźwig prowadnicy. Powinien on być dostosowany do ciężaru przedmiotów przechowywanych w danej szufladzie. W przypadku szuflad, w których będziemy przechowywać garnki i patelnie, udźwig musi być większy niż przy szufladzie przeznaczonej wyłącznie na przyprawy.

Zbyt duże przeciążenie prowadnicy może doprowadzić do problemów z wysuwem szuflady, zniekształcenia, a nawet pęknięcia prowadnicy.

  1. Wysuw ‒ pod uwagę należy wziąć także wysuw prowadnicy. W zależności od potrzeb i preferencji zdecydować się możemy na prowadnicę o całkowitym wysuwie ‒ wtedy szuflada będzie wysuwać się całkowicie bądź częściowym wysuwie ‒ na około 3/4 długości.

Grass-Hopper ‒ prowadnice i nie tylko

Wszystkim osobom, szukającym wysokiej jakości prowadnic, polecamy ofertę Grass-Hopper. Oprócz prowadnic wspomniana firma oferuje zawiasy, okucia, szuflady, akcesoria do garderoby, akcesoria meblowe i wiele innych.

Podsumowanie

Dobrze dobrana prowadnica sprawi, że szuflada będzie doskonale spełniać swoją funkcję, a jej otwieranie czy zamykanie nie będzie sprawiać najmniejszych problemów. Na jakie kwestie zwrócić uwagę, szukając prowadnicy? Przede wszystkim na rodzaj prowadnicy, udźwig maksymalny oraz wysuw.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here