Kratki wentylacyjne do kominka – jaką wybrać?

0
557

Posiadasz kominek? Może planujesz kupić kominek? A może nie wiesz, jakie kratki kominkowe dobrać do swojego mieszkania? To wszystko bardzo sensowne rozważania, po których decyzja pozostanie z tobą na wiele lat. Takie detale bardzo często decydują o odbiorze całego kominka, tak jak nawet najpiękniejszy garnitur może wyglądać beznadziejnie przez źle dobrane spodnie lub czapkę – to detale najczęściej wpływają na odbiór całości, choć często nie zdajemy sobie z tego sprawy.

Po co nam kratki kominkowe?

Kratki kominkowe pełnią funkcję aerodynamiczną, sprawiając że mniej dymu dostaje się do pomieszczenia, a więcej ucieka kominem – prądy powietrzne są silniejsze, gdy otwór, przez który przelatują jest duży – więc postawienie nawet kratki z dużymi dziurami na drodze potencjalnego dymu sprawi, że dym będzie szukał innej drogi ucieczki z komory z ogniem. Kratki kominkowe pełnią też oczywiście funkcję estetyczną, ale o tym nie trzeba nikogo przekonywać.

Dobór kratki kominkowej

Przy wyborze kratki kominkowej trzeba kierować się, mówiąc wprost – rozmiarem kratki. W końcu każdy kominek jest inny, nie tylko pod kątem tego, czym jest opalany i jaką funkcję pełni, ale też pod kątem rozmiaru i kształtu. Trzeba o tym pamiętać i dobrze przemyśleć, jakie kratki kominkowe są dostępne do naszego modelu. Druga sprawa – materiał, z jakiego wykonana została kratka. Z oczywistych powodów kratka nie może być wykonana z drewna czy plastiku (przynajmniej przy konwencjonalnych, produkujących ciepło kominkach) – choć te materiały umożliwiają bardziej fantazyjne kształty, lepiej sprawdzi się żeliwo, chrom, stal lub inny stop, który zapewnia duża ochronę przed ciepłem, jednocześnie będąc na tyle plastycznym, by móc stworzyć jakiś ładny kształt. To jest ostatni element na który warto zwrócić uwagę – wygląd kratki kominkowej.

Szukając wysokiej jakości kratek kominkowych, warto sprawdzić ofertę firmy Komineo: www.komineo.pl/pl/c/Kratki-kominkowe/6

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here