żarówka dekoracyjna Edisona

Powroty do poprzednich okresów to w ostatnim czasie bardzo popularne zabiegi, czy to w modzie, czy np. we wnętrzarstwie. W dzisiejszym artykule zajmiemy się w głównej mierze tą drugą dziedzina. Bohaterem tekstu będzie żarówka dekoracyjna Edisona, a przyświecać mu będą (w pełnym tego słowa znaczeniu) estetyczne i techniczne zalety wyboru takiego typu oświetlania.

Oświecenie we wnętrzarstwie

Pisząc o żarówce dekoracyjnej Edisona, zapewne należałoby zacząć od zalet z dziedziny estetyki. Nazwa opisywanego produktu, a może bardziej kategorii produktów (istnieje kilka modelów żarówek z tej linii) nie jest przypadkowa. To oczywiście hołd dla jednego z największych wynalazców na świecie, którego dokonań nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Każda żarówka dekoracyjna Edisona w swoim designie nawiązuje do tej wynalezionej przez Thomasa Edisona pod koniec XIX wieku. Zastosowano tutaj bardzo prosty, aczkolwiek niezwykle efektowny zabieg. Węglowy drucik, o którego opiera się zasada działania, został w tym przypadku zawinięty w sposób tożsamy do tego, w jaki robiło się to ponad 100 lat temu i zamknięty w charakterystycznej osłonce z cienkiego szkła. To właśnie dlatego żarówka dekoracyjna Edisona po zaświeceniu tworzy w pomieszczeniach wyjątkowy industrialny klimat.

Żarówki na lata

Nie można zapominać również o tym, że przy całej swojej wyjątkowości od strony designu, żarówka dekoracyjna Edisona spełnia również wymagania w zakresie funkcjonalność technicznej i energooszczędność. Jarzeniówki są stylizowane na styl retro jednak jedynie wizualnie. Jeśli chodzi o specyfikacje techniczną, to jak najbardziej spełniają one normy, którymi powinna cechować się dobra żarówka na miarę czasów obecnych.

Oryginalne wnętrze? – to niezwykle proste

Instalacja świetlna wyposażona w żarówki dekoracyjne Edisona idealnie sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach w stylu retro. Przemyślana aranżacja pozwoli stworzyć industrialny klimat, który z pewnością wpasuje się w obecnie panujące trendy wnętrzarskie. Nie są to jednak jedyne miejsca, w których można wykorzystać tego typu rozwiązanie. Nawet jedna żarówka dekoracyjna Edisona jak na przykład taka:https://bylight.pl/zarowki-edisona/8-zarowka-dekoracyjna-edisona.html,to doskonały pomysł na przełamanie stonowanego wnętrza, które zachowa swój charakter, jednak zostanie wzbogacone o bardzo oryginalny element ozdobny. Niezwykle często korzystają z niej dekoratorzy wnętrz, ale także osoby prywatne, które postanowiły wprowadzić do swoich pomieszczeń elementy retro. Dodatkowe zalety to energooszczędność, niska awaryjność oraz trwałość na lata. To właśnie takie połączenie sprawia, że dzisiaj żarówki dekoracyjne Edisona stają się coraz bardziej popularne i przyświecają codzienności wielu Polaków.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here