Lampka biurkowa LED

Biurko to niezwykle funkcjonalny element niemal każdego dziecięcego pokoju. I choć wydawać by się mogło, że jego wygląd ma zdecydowanie mniejsze znaczenie, niż praktyczność, w rzeczywistości sprawa wygląda zupełnie inaczej. Tego rodzaju mebel musi spełniać nie tylko określone warunki pod względem użyteczności, ale także powinien dobrze się prezentować! W udekorowaniu biurka z całą pewnością może pomóc nam lampka biurkowa LED, która ma ogromne szanse na spełnienie obu tych wymogów.

Na czym polega technologia LED?

Aby w odpowiedni sposób przybliżyć Ci zalety tak niepozornego produktu, jakim jest lampka biurkowa LED, najpierw skupmy się na omówieniu samego zagadnienia „Lighting Emitting Diode”. W wolnym tłumaczeniu oznacza ono po prostu „diodę emitującą światło”. Za podstawową zaletę tej technologii uznaje się energooszczędność. Okazuje się bowiem, że stosując oświetlenie LED w mieszkaniu o powierzchni 60 m², możesz zaoszczędzić nawet 600 zł rocznie w porównaniu do tradycyjnych źródeł światła! Robi wrażenie, prawda?

Postaw na unikalny wygląd!

Jeśli kwestie finansowe mamy już omówione, warto przejść do kolejnego aspektu, a mianowicie do designu. Nie ulega wątpliwości, że detale mają ogromny wpływ na wykończenie mieszkania. Zwróć uwagę na katalogi przedstawiające wnętrza domów – tam aż roi się od rozmaitych dodatków! Jednym z nich może być właśnie wspomniana wcześniej lampka biurkowa LED. Jednym z kryteriów podziału tego produktów może być mocowanie – na rynku znajdziesz zarówno lampki stojące, jak i dokręcane do biurka. Możemy również wybrać lampkę, którą złożysz po skończonej pracy, lub taką która dodatkowo pomoże Ci w naładowaniu telefonu lub będzie miała zamontowany budzik przypominający o ważnym spotkaniu. Którą z nich wybierzesz zależy wyłącznie od Twoich preferencji.

Gdzie kupić lampkę biurkową LED?

Jesteś właśnie na etapie poszukiwania efektownego źródła światła? Koniecznie zajrzyj na stronę Kanlux: https://www.kanlux.com/pl/produkty/16024/lampki-biurkowe. Znajdziesz tam nie tylko klasyczne lampki, ale również takie, które na przykład wyświetlające aktualną datę, godzinę i temperaturę pomieszczenia. A jeśli te możliwości jeszcze Cię nie przekonały, być może zainteresuje Cię fakt, iż lampka biurkowa LED może pełnić także rolę ładowarki do telefonu.

Na co zwrócić szczególną uwagę?

Wybierając oświetlenie biurka warto mieć na uwadze kilka aspektów:

  • Regulacja natężenia światła – to niezwykle wygodna opcja, która sprawia, że możemy dostosować siłę oświetlenia do naszego osobistego komfortu. Podczas czytania najprawdopodobniej będziesz potrzebował zupełnie innej mocy żarówki, niż, na przykład, grając w grę komputerową.
  • Mobilność – dobrze, gdy lampka biurkowa jest stosunkowo lekka i łatwa do przenoszenia. W pewnym momencie może okazać się bowiem, że Twoja przestrzeń wymaga przemeblowania – wtedy waga oświetlenia nie stanowi żadnego problemu.
  • Długość przewodu – nikt z nas nie lubi męczyć się ze zbędnym okablowaniem i przedłużaczami. Wybierz taką lampkę, której przewód bez problemu dosięgnie do najbliższego gniazdka.
  • Barwa światła – rozróżniamy barwę ciepłą, zimną oraz neutralną. Do pracy najczęściej zalecana jest wersja chłodna – nie rozleniwia i pozwala nam efektywniej pracować poprzez możliwość lepszego skupienia się. Jeśli jednak nie lubisz „białego” światła, pójdź na kompromis – wybierz barwę neutralną; do pracy nie jest bowiem zalecana barwa ciepła.

Podsumowując…

Wybór lampki biurkowej nie jest wcale taki prosty, jak mogłoby nam się wydawać. W związku z tym pomyśl, na czym zależy Ci najbardziej. Jeśli postawisz na energooszczędność, lampka biurkowa LED będzie zdecydowanym strzałem w dziesiątkę! Pamiętaj jednak, że oświetlenie powinno być zarówno funkcjonalne, jak i przyjemne dla oka. Wybierz to, które będzie pasować do wnętrza i tworzyć z nim idealną całość.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here