Lodówka dwudrzwiowa czarna

Duża i pojemna lodówka to marzenie wielu z nas. Lodówki dwudrzwiowe stanowią świetną opcję dla większych rodzin, ale także dla osób, które nie lubią robić zakupów na bieżąco i chcą przechowywać w swojej chłodziarce i zamrażarce jak największą ilość produktów spożywczych. Nie oznacza to jednak, że tego typu urządzenia mają same plusy. Dzisiaj przyjrzymy się kilku kwestiom, o których warto pamiętać, zanim postawimy na chłodziarkę Side by Side. Zapraszamy do czytania!

Lodówko-zamrażarki dwudrzwiowe – typy

Na samym wstępie warto przyjrzeć się, jakie modele lodówek może wziąć pod uwagę każdy, kto poszukuje większej chłodziarki. Podstawowe z nich to lodówki dwudrzwiowe Side by Side i modele Multidoor. W przypadku tych pierwszych komora zamrażalnika jest umieszczona tuż obok komory chłodzącej. Daje to możliwość otwierania ich podobnie do tego, które znamy z otwierania drzwi w szafie. W przypadku lodówko-zamrażarek dwudrzwiowych Multidoor najczęściej komora zamrażalnika będzie umiejscowiona na dole, podobnie jak w klasycznych lodówkach, jednak jej otwarcie (podobnie jak otwarcie chłodziarki), będzie wyglądało podobnie do rozwiązania zastosowanego w sprzętach Side by Side.

Lodówka dwudrzwiowa czarna – ile miejsca wymaga taka chłodziarka?

Podstawową kwestią, na jaką musimy zwrócić uwagę, zanim zdecydujemy się na zakup dużej lodówki typu Side by Side lub Multidoor, jest ilość miejsca, którym dysponuje nasza kuchnia. Należy pamiętać o tym, że lodówki dwudrzwiowe oferują ogromną ilość przestrzeni, jednak będzie szło to w parze z ich gabarytami, które mogą znacznie przekraczać te, które znamy z klasycznych chłodziarek. Najczęściej modele dwudrzwiowe będą nieco niższe niż chłodziarki z zamrażalnikiem na dole, jednak ich szerokość będzie znacznie większa. Pamiętajmy też o tym, że powinny one znajdować się nieco dalej od ściany, jeśli chcemy zachować odpowiednią wygodę użytkowania.

Jeśli ktoś potrzebuje dużej lodówki, jednak ze względu na niewielki rozmiar kuchni nie może sobie pozwolić na model Side by Side lub Multidoor, nic straconego. Dzięki technologiom, takim jak Samsung Space Max, nawet lodówka o zupełnie klasycznych wymiarach może zapewnić nam znacznie więcej przestrzeni niż jakakolwiek inna chłodziarka.

Lodówko-zamrażarka dwudrzwiowa a pobór mocy

Kolejnym ważnym aspektem, jaki powinniśmy wziąć pod uwagę przy wyborze nowej lodówki dwudrzwiowej czarnej lub w jakimkolwiek innym kolorze, jest pobór mocy. W związku z większym zamrażalnikiem, którego rozmiary często są zbliżone do tych komory chłodzącej, chłodziarka Side by Side lub Multidoor będzie potrzebowała więcej energii elektrycznej.

Nie oznacza to jednak, że powinniśmy wstrzymać się z decyzją o zakupie lodówko-zamrażarki dwudrzwiowej w obawie o zbyt wysokie rachunki. Po raz kolejny z pomocą może przyjść nam technologia. Dzięki rozwiązaniom takim jak SpaceMax marki Samsung pobór energii w naszej chłodziarce może się zmniejszyć, nawet jeśli mówimy o tych największych modelach[1]. To rozwiązanie polega na zastosowaniu cieńszych ścianek, dzięki czemu lodówki mogą zachować standardowe wymiary i jednocześnie oferować znacznie większą przestrzeń.

[1] technologia SpaceMax™ wykorzystuje specjalną, bogatą w uretan izolację, dzięki której ścianki urządzenia mogą być znacznie cieńsze bez uszczerbku dla jego energooszczędności. W efekcie zyskujesz dużo przestrzeni do przechowywania, choć zewnętrzne wymiary lodówki pozostają bez zmian. Pojemność różni się w zależności od modelu

 

Materiał partnera.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here