Małpi gaj w domu - jakie meble do pokoju zabaw dla dzieci wybrać?

Niewielu z nas może sobie pozwolić na stworzeniu w oddzielnym pomieszczeniu bawialni dla dzieci z prawdziwego zdarzenia. Nic straconego, mamy kilka podpowiedzi i pomysłów na wystrój pokoju dziecięcego, które pomogą przeistoczyć go w godną namiastkę pokoju do zabaw.

Łóżka piętrowe dla dzieci – sprawdzony przepis na mini plac zabaw w pokoju dziecięcym

Łóżka piętrowe to rozwiązanie, po które najczęściej sięgamy w trakcie urządzania pokoju dla rodzeństwa. Jak się jednak okazuje, to dobra opcja nie tylko do pokoju dla dwójki dzieci – ten pomysł warto wykorzystać w każdym pokoju dziecięcym, w którym chce się stworzyć dodatkową przestrzeń do zabawy. Jak sprawić, aby zwykłe łóżko piętrowe dla dzieci przy okazji stało się również domowym placem zabaw? Pomocne mogą się tutaj okazać liny do huśtania, drabinki gimnastyczne, ścianki wspinaczkowe, jak i zjeżdżalnie. Możecie zamontować te elementy do łóżka lub po prostu kupić taki model łóżka piętrowego, który jest w nie już fabrycznie wyposażony.

Fotel wiszący lub huśtawka dla dzieci – modny sposób na małpi gaj w pokoju dla dziecka

Szukacie pomysłu na małpi gaj w pokoju dziecięcym, a w dodatku lubicie być na bieżąco z najświeższymi trendami wystroju wnętrz? W takim razie tym meblom dla dzieci zdecydowanie powinniście przyjrzeć się nieco bliżej. Zarówno fotele wiszące dla dzieci, jak i stare dobre huśtawki mocowane do sufitu to jeden z najgorętszych hitów ostatnich sezonów. Lojalnie jednak uprzedzamy, to rozwiązania niezbyt odpowiednie do niedużych pokoi dziecięcych. Jeśli się na nie zdecydujecie, pamiętajcie, aby nie ustawiać ich ani zbyt blisko ściany, ani pozostałych mebli znajdujących się w pokoju dziecka. W przeciwnym razie może się to skończyć niemiłym wypadkiem.

Baldachimy, namioty i tipi dla dzieci – domowy plac zabaw i miejsce do czytania w jednym

Pozostańmy jeszcze przez chwilę w temacie modnych mebli dla dzieci. Od pewnego już czasu stale rosnącą popularnością cieszą się nie tylko namioty i tipi dla dzieci, ale i baldachimy. Te ostatnie zresztą coraz częściej wykorzystywane są nie tylko nad łóżkiem dziecięcym, ale i w pustym kącie pokoju. To ciekawe rozwiązanie można wykorzystać na kilka sposobów – nie tylko jako miejsce do zabawy, ale i przytulny kącik do czytania. Wystarczy, że pod przymocowanym do sufitu baldachimem położymy nieduży materac lub kilka sporych poduszek dekoracyjnych.

Przechowywanie zabawek w pokoju dziecięcym – zadbaj o dobre nawyki swojego dziecka

Planując wystrój pokoju zabaw dla dzieci, warto połączyć przyjemne z pożytecznym. Oczywiście, priorytetem powinno być tutaj stworzenie dla dziecka przyjaznej przestrzeni, w której będzie się mogło bawić do woli. Nie zaszkodzi jednak, jeśli przy okazji przemycimy kilka rozwiązań, które zaszczepią w dziecku kilka dobrych nawyków. Chcielibyście, aby choć trochę chętniej sprzątało zabawki po skończonej zabawie? Stwórzcie mu odpowiednie do tego warunki. Kolorowe kosze i pojemniki na zabawki to dobry krok w kierunku uczenia dziecka samodzielnego sprzątania.

Nie ma się co oszukiwać – te akcesoria nie sprawią, że dzieci bez jakiegokolwiek marudzenia zaczną dbać o porządek, mogą jednak stanowić całkiem sporą zachętę. Zwłaszcza jeśli sami dodatkowo zachęcimy je do tego, albo umiejętnie zmotywujemy w formie w gry lub zabawy. Kto pierwszy zapełni pojemnik zabawkami? Kto zdąży napełnić kosz zabawkami przed dzwonkiem ustawionego minutnika? Możliwości jest tutaj wiele. Aby jednak to wszystko miało sens, pamiętajcie o tym, aby odpowiednio zaplanować ustawienie pojemników na zabawki dla dzieci – powinny one znajdować się na dostępnej dla nich wysokości. Pragniesz urządzić pokój zabaw w swoim domu? Sprawdź wyjątkowe meble dla dzieci w Sfmeble.pl.

[Głosów:4    Średnia:2.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here