Planujesz pracę w Niemczech

Pracujesz w Niemczech? Poszukujesz hotelu pracowniczego, który będzie spełniał Twoje wymagania? Wiemy, że to niełatwe zadanie, dlatego przedstawimy dziś platformę, na której z łatwością znajdziecie takie miejsce, w którym będziecie czuli się komfortowo i zapłacicie dokładnie tyle, ile chcecie. 

Wybór hotelu pracowniczego,podobnie jak każdego innego nie jest łatwy. Chociaż każdy szuka czegoś innego i ma inny gust, czy też inne rzeczy będą mu przeszkadzały, są jednak punkty wspólne, na które każdy z nas zwraca uwagę. Czym tak naprawdę jest hotel pracowniczy? 

Czym jest hotel pracowniczy?

Hotel pracowniczy i jego koncepcja narodziły się w czasach PRLu. Były to ośrodki, które należały do konkretnego zakładu pracy, szpitala, wojska, uczelni czy poczty. Mieszkali w nich pracownicy, zazwyczaj fizyczni, którzy byli przyjezdni i nie stanowili części mieszkańców danego miasta czy miejscowości. Zazwyczaj standard tych miejsc nie był zbyt wysoki, przypominał mniej więcej to, co można było znaleźć w akademikach czy bursach. Pokoje były zwykle wieloosobowe, a wyposażenie niezbyt wyrafinowane. Jednak spełniało swoją podstawową funkcję, a należy pamiętać, że Polska w tamtych latach była na tyle biednym krajem, że nikt nie oczekiwał pięciogwiazdkowych standardów. Po załamaniu się ustroju, sytuacja się zmieniła. Duża część tych obiektów zamieniona została na ośrodki wypoczynkowe dla pracowników, ale także gości prywatnych. Wynika to nie tylko ze zmian w ustroju, ale także z tego, że w Polsce dziś o wiele mniej osób pracuje poza swoim miejscem zamieszkania. Nie zmienia to jednak faktu, że hotel pracowniczy jest pojęciem znanym w Polsce do dziś.   

Inaczej sytuacja wygląda w takich krajach jak Niemcy. Tam zapotrzebowanie na pracownika zza granicy utrzymuje się na podobnym poziomie od wielu lat. Wszyscy znamy kogoś, kto wyjechał pracować “na Zachód”. Z tego względu, u naszych zachodnich sąsiadów znajdziemy wiele hoteli pracowniczych, które noszą tam nazwę monteurzimmer. Jednym z miejsc, gdzie potrzeba najwięcej pracowników jest Dusseldorf. Hotele pracownicze w Dusseldorfie znajdziemy na  stronie Monteurzimmer Dusseldorf.

Dlaczego warto sprawdzić Monteurzimmer Dusseldorf

Dlaczego warto odwiedzić Monteurzimmer Dusseldorf? Przede wszystkim dlatego, że nawigacja po stronie jest bardzo łatwa, a szata graficzna na tyle przyjemna, że nie sprawi nam problemu odnalezienie tego, czego szukamy. Patrząc na domenę widzimy po lewej stronie propozycje konkretnych hoteli w formie kafelków. Znajdują się na nich konkretne informacje, takie jak: cena za pojedynczy nocleg (prawdopodobnie jedna z najbardziej interesujących nas informacji), adres, nazwa hotelu, to dla ilu osób przeznaczony jest pokój oraz w jakiej odległości się on znajduje od wybranego punktu. Dodatkowo bardzo dobrą opcją Monteurzimmer Dusseldorf jest mapka, widoczna po prawej stronie. Dzięki niej mamy dokładny pogląd na to, jaki hotel znajduje się w jakim miejscu. Ponieważ większość ludzi to wzrokowcy, z pewnością ułatwi nam to znalezienie idealnego miejsca. Mapkę można przybliżać i oddalać i porównać odległości pomiędzy poszczególnymi hotelami. 

System rezerwacji

Monteurzimmer Dusseldorf posiada bardzo prosty i przyjemny system rezerwacji. Pierwszym krokiem jest oczywiście wybór miejsca docelowego, czyli w tym przypadku Dusseldorfu. Następnie musimy podać daty, w których chcemy przebywać na miejscu. A na sam koniec wybrać ilość gości. Wtedy otrzymamy konkretne informacje, kiedy możemy nocować i w jakim hotelu. Po kliknięciu w konkretny hotel pracowniczy, wyświetli się nam jej strona. Będziemy w stanie zobaczyć zdjęcia hotelu i pokoi, to jak są wyposażone. Dodatkowe informacje, jakie tam znajdziemy to między innymi obecność Wi-Fi, czy można palić na terenie obiektu, czy znajdują się dodatkowe udogodnienia, takie jak telewizor, pralka, patio, parking dla ciężarówek, ilu gości mieści się maksymalnie w hotelu oraz w jakich językach komunikuje się obsługa. Tutaj należy zwrócić uwagę, że często nie ma możliwości porozumiewania się w Niemczech w innym języku niż niemiecki. Dlatego, jeśli mówimy np. po angielsku, a po niemiecku wcale, upewnijmy się koniecznie wcześniej, czy będziemy mogli się dogadać. 

Jeśli już zdecydujemy się na konkretne miejsce, należy wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy. Po nim wysyła się on automatycznie do właściciela, który już kontaktuje się z nami osobiście. Dzięki temu możemy zadać mu konkretne pytania i skontaktować się z nim w sprawie naszych wątpliwości czy pytań.

Wybór hotelu pracowniczego nie jest łatwy. Musimy uwzględnić to, że często jest to miejsce, w którym spędzimy sporo czasu. Dlatego nie śpieszmy się z wyborem. Podejmijmy decyzję powoli i rozważnie. Hotel pracowniczy to kwestia poważna. A korzystając ze strony Monteurzimmer możemy znaleźć naprawdę ciekawe miejsce,w którym będzie się nam mieszkało dobrze i komfortowo.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here