Meble stylowe i gustowne – najmodniejsze trendy

Aranżacja przestrzeni mieszkalnych i wystrój wnętrz to dla wielu osób coś więcej niż zwykłe hobby. Do własnych czterech kątów mamy dziś podejście bardzo indywidualne – nasz dom staje się odzwierciedleniem naszego wnętrza, osobowości i wrażliwości. Nie powinno więc dziwić, że urządzając go, sięgamy nie tylko po najbardziej popularne rozwiązania, lecz także te ekstrawaganckie, nietypowe, oryginalne. Szczególnie często dotyczy to zakupu mebli i innych elementów wyposażenia wnętrz. O ile kilka lat temu dominowała moda na skandynawskie meble lub styl minimalny, to obecnie najchętniej wykorzystywanym motywem jest bogactwo i przepych. Pomieszczenia urządzane w takim stylu wyposażone są w meble ozdobne, niekiedy pokryte wymyślnymi materiałami. Do tych ostatnich należą dziś między innymi – lustra – które okazały się niezwykle atrakcyjnymi materiałami do pokrywania powierzchni mebli.

Meble lustrzane – w jakich pomieszczeniach z nich korzystamy?

Meble pokryte warstwą lustra – brzmi jak pomysł niekoniecznie trafiony. Wbrew jednak pozorom – meble takie okazały się strzałem w dziesiątkę i zyskały grono oddanych fanów. Obecnie, meble lustrzane stają się coraz częściej wybieranym typem mebli przeznaczonych do stosowania w pomieszczeniach o eleganckim wystroju i aranżacji. 

Gdzie więc spotkać się możemy z meblami lustrzanymi? Nie będzie wielkim odkryciem, jeśli przyznamy – że najlepiej nadają się jako element wystroju w pomieszczeniach mieszkalnych. Mowa przede wszystkim o salonach i sypialniach, ulokowanych w różnych rodzajach gospodarstw domowych.

W tego typu pokojach duże znaczenie ma ich wystrój, często utrzymany w nurcie elegancji i szyku. W takim wypadku – meble lustrzane mogą okazać się korzystnym wyborem, podkreślającym wrażenie bogactwa wywoływane przez dane pomieszczenie. Pokryte warstwami lustra stoliki kawowe, komody, szafki, konsole oraz liczne inne sprawią, że twój salon zyska nowy, niepowtarzalny wygląd. 

Meble lustrzane a rozmiar pomieszczenia

Meble lustrzane znajdują także zastosowanie w pokojach niedużych, ze względu na ich zdolność do optycznego powiększania przestrzeni. Jeszcze 2-3 dekady temu, szczególną popularnością w polskich domach cieszyły się szafki z przesuwanymi drzwiami, pokrytymi dużymi lustrami. Pełniły one kilka istotnych funkcji praktycznych – tworząc odbicie domowników, pomagały im w skompletowaniu perfekcyjnego stroju. Ponadto, powiększały także optyczne rozmiary pomieszczenia, w którym się znajdowały. Z tych powodów, szafki lustrzane mogliśmy spotkać w wielu ciasnych mieszkaniach na polski blokowiskach.

Obecnie, szafki lustrzane stosujemy równie chętnie nie tylko w przedpokoju, korytarzu czy przedsionku, lecz także w łazience, sypialni czy salonie. W każdym z nich szafki lustrzane wpływają pozytywnie na odbiór rozmiaru pomieszczenia, dodatkowe je rozświetlając.

Jest to o tyle istotne, że przeglądanie się w lustrze wymaga dostępu do dużej ilości światła. Tymczasem, wielu z nas narzeka na niedoświetlone przestrzenie mieszkalne, w których występuje deficyt światła naturalnego. Zastosowanie mebli lustrzanych pozwala podnieść poziom jasności danego pomieszczenia, pomimo braku wprowadzenia nowego źródła energii świetlnej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here