Metalowe meble dla branży HoReCa

Metalowe meble ponownie cieszą się wielką popularnością. Chętnie wprowadza się je do modnych ogrodów i na tarasy. Oczywiście pojawiają się także w ogródkach gastronomicznych restauracji, kawiarni lub hoteli.

Takie konstrukcje potrafią być nie tylko niezmiernie ciekawe wizualnie, ale także w pełni funkcjonalne. Czym się wyróżniają i skąd bierze się tak wielkie zainteresowanie nimi?

Meble metalowe – z czego się je wytwarza?

Meble metalowe to tak naprawdę niezmiernie rozbudowana kategoria wyposażenia, w ramach której występuje wiele produktów, wykonanych z różnych materiałów.

Z czego najczęściej powstają meble ogrodowe? Zazwyczaj można spotkać konstrukcje z:

• aluminium,

• żeliwa,

• stali.

Pierwsze z nich są zdecydowanie najlżejsze i wyróżniają się odpornością na działanie czynników korozyjnych. Konstrukcje żeliwne są dość ciężkie. Mogą też pokrywać się rdzą, jednak najczęściej jest ona powierzchniowa i bez trudu da się ją usunąć. Najszybciej korozja pojawia się na meblach stalowych, wymagają zatem odpowiedniego zabezpieczenia, aby przetrwały trudne i zmienne warunki atmosferyczne w naszym klimacie.

Czym pokrywa się zatem wyposażenie stalowe do ogrodów? Najczęściej wytwarza się je ze stali cynkowanej ogniowo. Niekiedy dodatkowo powleka się ją jeszcze warstwą farby proszkowej, o wysokim poziomie trwałości. Dzięki temu meble są nie tylko skutecznie zabezpieczone przed rdzą, ale także pięknie prezentują się w lokalach.

Najpopularniejsze rodzaje metalowych mebli do ogródków gastronomicznych

Konstrukcje metalowe, do zakupienia np. w sklepie https://bazkar.pl/, to najczęściej praktyczne zestawy mebli wypoczynkowych, które świetnie sprawdzają się w kawiarniach, restauracjach i w hotelowych przestrzeniach rekreacyjnych. Wielką popularnością cieszą się zwłaszcza stoliki kawiarniane (okrągłe i kwadratowe, na jednej lub czterech nogach), a także krzesła (w wariancie stałym i składanym).

Najczęściej są to konstrukcje ażurowe, składające się z estetycznie doginanych elementów, często o bardzo dekoracyjnym charakterze, zależnym jednak w pełni od konkretnego stylu, w których dany mebel wykonano.

Style mebli metalowych – jakie rozwiązania można spotkać?

W kwestii stylistyki mebli metalowych panuje naprawdę spora swoboda. Producenci oferują bowiem obecnie rozmaite wzory, które łatwo wpisać w niemal każdą przestrzeń rekreacyjną.

Wiele osób stawia wciąż na konstrukcje klasyczne, o solidnej, prostej budowie. Rozwinięciem takiego designu są meble nowoczesne i minimalistyczne. W ich przypadku formę upraszcza się w jeszcze większym stopniu, dążąc do zgeometryzowania produktu. Mimo wszystko łatwo też spotkać wyposażenie w wersji retro, o ciekawych, ozdobnych elementach i pięknie giętych nóżkach, które na przykład świetnie sprawdzają się w kawiarniach w stylu francuskim lub włoskim.

Dodatki do mebli metalowych

Mebli metalowych zazwyczaj używa się z praktycznymi i ozdobnymi poduszkami, układanymi na siedziskach. Z jednej strony podnosi to komfort siedzenia na twardej powierzchni metalu. Z drugiej zmniejsza ryzyko poparzenia skóry od nagrzanej od promieni słonecznych stali lub żeliwa.

Nie zapominajmy także o tym, że poduszki stanowią przyjemny dodatek dekoracyjny. Wprowadzają kolor i fakturę. Dają szansę na ciekawe wykończenie miejsca do wypoczynku, co doceniają goście, spragnieni komfortowego relaksu, na przykład przy dobrej kawie.

Odpowiednia pielęgnacja i przechowywanie w okresie zimowym

Meble wykonane z metalu najczęściej przechowuje się w okresie zimowym we wnętrzach. Raczej nie powinno się ich zostawiać w tym okresie na zewnątrz, zwłaszcza tych wykonanych z żeliwa lub stali, które mogłyby się łatwo pokryć korozją.

Warto dodatkowo przykryć je pokrowcami, które chronią przed zabrudzeniem, dzięki czemu na wiosnę są niemal natychmiast gotowe do ponownego użytkowania.

Codzienna pielęgnacja konstrukcji również nie jest specjalnie skomplikowana. Zazwyczaj wystarczy tylko przetrzeć metal wilgotną, miękką szmatką. Lepiej jednak nie polewać go dużą ilością wody.

Jeśli tylko zauważy się na meblach ślady korozji, trzeba jednak natychmiast działać i pokryć je świeżą warstwą środków zabezpieczających – najczęściej bywa to odpowiednia farba.

Piękne meble z metali do ogródków gastronomicznych wszelkiego typu

Metalowe meble stanowią rozwiązanie ponadczasowe, które chętnie trafia do wielu ogródków gastronomicznych. Są piękne, wygodne i uniwersalne, co przekonuje do nich naprawdę wielu konsumentów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here