Moje pierwsze własne mieszkanie

Kto z nas nie marzy o swoim własnym mieszkaniu? Miejscu, w którym będzie można poczuć się naprawdę sobą. Które od podstaw trzeba będzie po swojemu wykańczać i urządzać.

Decydując się na własne mieszkanie mamy kilka opcji. Kiedy już odłożymy wystarczająco dużo pieniędzy na wkład własny naszą opcją są mieszkania od dewelopera, czyli nowe mieszkania, lub mieszkania z rynku wtórnego. Między nimi jest oczywiście kilka różnic, o których zawsze warto wspomnieć.

Mieszkania od dewelopera kupujemy w stanie praktycznie surowym. Stan deweloperski to podstawowe wykończenie, ściany pomalowane jeden raz i wszystkie przyłącza. Ale wszystko ponad to musimy zakupić i zamontować sami. Dlatego od samego początku czekać nas będą wycieczki do sklepów z artykułami budowlanymi, wielogodzinne wybieranie paneli podłogowych, glazury i terakoty oraz koloru farby na ściany.

Choć katalogi wyglądają jak opasłe książki, to kiedy przychodzi do konkretnych wyborów, wielu z nas ma nie lada orzech do zgryzienia. Warto więc w odpowiednim momencie nawiązać współpracę z dekoratorem wnętrz, który odwali za nas sporą część żmudnej pracy. Polnord (https://www.polnord.pl) to deweloper, dzięki któremu możemy znaleźć piękne mieszkania na rynku pierwotnym zarówno w Warszawie, jak i Gdańsku czy Olsztynie.

Nowe budownictwo w dzisiejszych czasach to duży komfort przestronnych mieszkań, nowoczesnych osiedli i młodych ludzi. Jeśli jednak trudno jest nam zdecydować się na nowe budownictwo, zawsze możemy szukać mieszkań z rynku wtórnego. To także szeroka oferta dla wymagających poszukiwaczy swoich czterech kątów.

Mieszkania z rynku wtórnego mogą niejednokrotnie być znacznie droższe niż te, które oferuje nam developer. Wiele osób jednak wybiera mieszkania już oddane, w znanych lokalizacjach, gdzie od wielu lat ukształtowana jest infrastruktura. Młodzi ludzie boją się, że kupując nowe mieszkania w dopiero powstających osiedlach będą długo oczekiwać na wybudowanie szkoły dla swoich dzieci, sklepów czy innych miejsc tworzących serca danych osiedli. Obawy te niejednokrotnie są oczywiście uzasadnione. Wiele osiedli powstaje na obrzeżach miast, gdzie jedynym dojazdem jest własny samochód.

Dlatego decydując się na zakup własnego mieszkania dokładnie sprawdźmy rejon, w którym ma stanąć nowy blok, odległość od przystanków komunikacji miejskiej, położone w pobliżu sklepy, przychodnie lekarskie i szkoły. Najważniejsze przecież jest to, abyśmy nie żałowali podjętych decyzji, i żebyśmy czuli się w naszym własnym mieszkaniu całkowicie komfortowo i szczęśliwie.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here