Jakie płytki do łazienki warto wybrać w 2020 roku?

0
1904

Ponad 900 wystawców z 40 różnych zakątków świata wzięło udział w międzynarodowej wystawie płytek łazienkowych Cersaie, jaka corocznie odbywa się w Bolonii. Zaprezentowali trendy na nadchodzący sezon 2020 roku, stając się inspiracją dla architektów i stylistów wnętrz, a także wszystkich lubiących śledzić najnowsze aktualności modowe z branży „home decor”. Trendy mają to do siebie, że czasem zaskakują, innym razem wzbudzając podziw i uznanie. Jak będzie w tym przypadku? Sprawdźmy, jakie rozwiązania w 2020 roku będą plasować się na modowych listach przebojów.

Wariacja wzorów i kolorów na płytkach cementowych

Przez długi czas modne były płytki do łazienki nawiązujące stylistyką do tradycji hiszpańskiej i marokańskiej. Wydawać by się mogło, że okres ich świetności już wygasł, tymczasem producenci odważnie prezentowali płytki cementowe o nieregularnych i asymetrycznych wzorach, jakie tworzy się mieszając różne kolory mas cementowych. Nikogo zatem nie powinny dziwić maziaje, zacieki i nachodzenia barw, tym bardziej że nawet na niewielkich rozmiarowo płytkach udowadniają swój fenomenalny potencjał.

Modne płytki do łazienki to również te o prostych, monochromatycznych wzorach. Polecane wszystkim osobom ceniącym stonowane dodatki, dalekie od krzykliwej ornamentyki rodem z Maroko. Z ciemnymi wzorami (geometrycznymi lub roślinnymi) na pastelowym tle lub odwrotnie.

Zapomniane lastryko powraca w wielkim stylu

Wydawać by się mogło, że lastryko będące materiałem kompozytowym z zatopionym kruszywem kamiennym nie spotka się z zainteresowaniem klientów. Tymczasem trendy zaprezentowane na tegorocznych targach Cersaie w Bolonii pokazują coś zupełnie innego. W 2020 roku modne będą płytki do łazienki z klasycznym lastryko, jak również z przezroczystym kruszywem szklanym. Co ciekawe, materiał polecany jest nie tylko na podłogi i ściany, ale również stanowi interesujące rozwiązanie na blaty czy akcesoria łazienkowe. Z prostymi wzorami w geometrycznym wydaniu, również pod postacią płytek heksagonalnych, a także z cementowym tłem w wyrazistych kolorach. Lastryko niejedno ma imię, o czym przekonują trendy na 2020 rok.

Propozycja dla miłośników nowoczesności – płytki 3D

Płytki z teksturą, inaczej określane mianem płytek łazienkowych 3D to rozwiązanie w szczególności kierowane do osób miłujących niestandardowe rozwiązania dekoratorskie. Choć w branży wnętrzarskiej są obecne od kilku sezonów, teraz przyjmą nieco inną niż dotychczas postać. Te trójwymiarowe mozaiki będą dostępne w formie małych kafelek, w różnych grubościach do wyboru. Z subtelnymi, trójwymiarowymi ornamentami tworzącymi abstrakcyjne wzory staną się charakterystycznym punktem nowoczesnej aranżacji łazienki.

Kamień i marmur

W trendach na 2020 rok nie zabraknie marmuru. Pojawi się jednak w nieco innej postaci, mianowicie w formie ceramicznych płytek łazienkowych lub porcelanowych z cyfrowym nadrukiem. W odcieniach bieli, czerni i szarości, a także inspirowane zielonym labradorytem czy fioletowym ametystem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here