Najlepsze schody do nowoczesnego budownictwa?

Szklane biurowce i domy o nieregularnych kształtach oraz wnętrza charakteryzujące się dużą ilością światła i białym wystrojem. W jaki sposób zaaranżować schody w takiej przestrzeni, które przecież niezbędne są w domach piętrowych? Pewnie większość osób wyobraża sobie dwie wersje. Na siłę wciskać klasyczne drewno, które przecież elegancko można połączyć z nowoczesnością lub coś bardzo futurystycznego.

Przedstawimy Wam kilka ciekawych możliwości i materiałów, dzięki którym połączycie nowoczesność z bardzo dużą dozą elegancji. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Was do tego, by wszystkie projekty były innowacyjne.

Nie bój się metalu

Jest to chyba najbardziej ciekawe rozwiązanie, które oferuje nieskończenie dużo możliwości. Chociaż sztuka kowalstwa odchodzi w zapomnienie, to projektancie obecnie przechodzą samych siebie. Jest to możliwe dzięki zaawansowanym technologiom, aplikacjom i programom do projektowania, maszynom, które formują metal w dowolne kształty i materiałom, dzięki którym dowolnie można personalizować metal.

Marzą Wam się proste, czarny schody, które będą doskonale kontrastować między innymi z białymi meblami i ścianami? Nie ma problemu. Produkt nie tylko jest prosty w przygotowaniu i konstruowaniu, ale także utrzymaniu. Przy wykorzystaniu drewna, należy szczególnie przykładać uwagę do pielęgnacji tego delikatnego materiału. W przypadku metalu wystarczy utrzymywać go w czystości. Biorąc pod uwagę, że będzie znajdować się w pomieszczeniu (gdzie prawdopodobnie wilgotność nie będzie wysoka), nawet zarysowanie lakieru nie powoduje korozji – zwłaszcza że obecne farby i lakiery są niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Balustrady? To dobry pomysł

Nowoczesne budownictwo ma to do siebie, że czasem lubi zaskakiwać swoimi pomysłami. Świetnym przykładem jest między innymi stawianie schodów na środku dużego holu. Warto wtedy zainwestować w takie elementy wyposażenia jak balustrady. Oczywiście, jeśli mowa o innowacyjnych rozwiązaniach, to nie powinny być one klasyczne.

Świetnym przykładem nowoczesnego minimalizmu są balustrady szklane. Schody wyglądają wtedy niezwykle elegancko i nie rzucają się w oczy. Jest to co prawda element stosowany często w obiektach handlowych, lecz dobrze wykonany z ciekawym pomysłem, prezentuje się równie stylowo.

Nowoczesne budownictwo ma to do siebie, że można spotkać w nim wiele ciekawych pomysłów. Zachęcamy więc, by każdy z Was eksperymentował, ponieważ możecie wtedy liczyć na ogromną ilość świetnych efektów. Musicie jedynie trzymać się maksymalnej ilości bieli, dużej przestrzeni i delikatnych dodatków.

Chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj na blogu “Jakie schody wykorzystać w nowoczesnym budownictwie?

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here