Jakie zestawienie kolorystyczne są najlepsze do małych wnętrz?

Kolor we wnętrzu pełni wiele funkcji – może stanowić tło dla dodatków lub być elementem dekoracyjnym, jest w stanie optycznie powiększyć i ocieplić wnętrze i tak samo uczynić je chłodnym i ciemnym. W przypadku niewielkich przestrzeni istnieją pewne ograniczenia w wyborze koloru, jednak nie oznacza to, że wnętrze będzie nudne.

Zasada: jasna góra – jasny dół

By móc zagrać we wnętrzu bardziej intensywnym kolorem w celu uzyskania harmonii należy zadbać, by jasne kolory znalazły się na suficie i na podłodze. Biel na górze to standard, natomiast panele lub parkiet w jasnym kolorze będą doskonale współgrać i jednocześnie optycznie powiększać powierzchnię pomieszczenia. Jeśli wymiana podłogi nie wchodzi w grę, świetną alternatywą będzie duży, jasny dywan.

Połączenie kolorów wzmocni kompozycję

Na ścianach nie musi znaleźć się wyłącznie jeden kolor. Ciekawy efekt stworzy wspólna kompozycja koloru w dwóch odcieniach – na trzech ścianach będzie on bardzo jasny, a na jednej znajdzie się jego intensywniejsza wersja. W ten sposób wnętrze nabierze wyjątkowego charakteru, nie będzie nudne, a jednocześnie nie stanie się ciemne i optycznie mniejsze. Można również zastosować inne triki, na przykład wybranie na jedną ścianę tapety 3D lub jasnego kamienia ozdobnego.

Moc mebli i dodatków

Ilość i kolory dodatków oraz mebli ma duże znaczenie dla aranżacji. Białe komody, lustra z białą ramą czy duże wazony z agatameble.pl to sposób na to, by optycznie powiększyć wnętrze, a jednocześnie móc postawić nieco ciemniejszy kolor ścian. Ciekawy efekt stworzy również modny w roku 2019 total look wnętrza. Polega na stworzeniu całej aranżacji z elementów w jednym kolorze i kilku jego odcieniach. Kluczowe jest, by zastosować różne wersje jednego koloru, inaczej wnętrze zacznie się zlewać w całość, będzie mdłe i bez wyrazu. Wybranie bieli, beżu, écru lub jasnych szarości da znakomity rezultat, dzięki któremu wnętrze będzie sprawiało wrażenie bardziej przestronnego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here