Niepowtarzalne i z… pomysłem – pufy w nowym stylu

0
1233

Szukasz mebla, który miałby swój własny charakter i urok? Marzy Ci się jakiś niebanalny dodatek w Twoim salonie, pokoju dziecka, a może na tarasie? Do tych wszystkich miejsc (i wielu innych) świetnie dopasują się jedyne w swoim rodzaju pufy. Znane są od wielu lat, jednak dziś nie są już tylko podnóżkiem czy schowkiem z funkcją siedzenia. Współczesne pufy same w sobie są ciekawym elementem aranżacji, do tego – komfortowym i uniwersalnym meblem wypoczynkowym.

Pufy wielofunkcyjne

Podstawowa funkcja pufa nie odbiega od zadań krzesła czy fotela. Nie można jej jednak identyfikować z innymi meblami służącymi do tego, by na nich (mniej lub bardziej) wygodnie zasiąść. Pufy dzięki swojej różnorodności mogą przeobrazić się niemal w wygodną sofę, na której możemy w pozycji półleżącej delektować się chwilą tylko dla siebie. 

Pufy większości z nas kojarzą się z relaksem. W pokoju dziecięcym mogą służyć również jako atrakcyjna zabawka. Takie są np. pufy w kształcie piłki, pufy-sześciany, pufy-prostopadłościany, pufy-walce czy wreszcie cieszące się coraz większym zainteresowaniem i młodszych, i starszych, pufy sako przypominające worek. 

Pufy tego rodzaju napełniane są granulatem, który zmienia kształt pufa w zależności od tego, jaką pozycję na niej przyjmiemy. Dzieciom taka pufa może służyć do zabawy, starsi ten model pufy kojarzą głównie z relaksem po ciężkim dniu. 

Sako świetnie się prezentują – co ciekawe, nie tylko we wnętrzach, ale również na tarasach czy w ogrodach. Mogą być wykonane z materiałów wodoodpornych, zatem nie ulegną zniszczeniu nawet podczas deszczu.

Kolejną zaletą puf jest łatwość utrzymania ich w czystości – np. pufy z ekoskóry są odporne na zabrudzenia, dlatego często wybierane są do pokojów dziecięcych. Materiał wierzchni może być różny – zarówno naturalny, jak i syntetyczny. Do salonów i innych wnętrz reprezentacyjnych najchętniej wybierane są pufy z eleganckiego pluszu.

Jeśli chcemy poznać “możliwości” nowoczesnych puf, warto odwiedzić Pufy.pl – sklep, którego żaden wielbiciel niebanalnych mebli nie powinien przeoczyć.

Kolorowy świat puf

To, że pufy są jednymi z najwygodniejszych mebli, jakie zdołano wymyślić i zaprojektować – to kwestia oczywista. Pufa to jednak nie tylko komfort, to również świat kolorów i wzorów, które odpowiednio dobrane do danego miejsca mogą go zupełnie zmienić.

Jest to możliwe dzięki charakterystycznej estetyce tych szczególnych mebli. Wystarczy nawet pobieżnie przejrzeć katalogi w sklepie Pufy.pl, żeby dać się zaczarować bogactwu wzorów i kolorów. Ich zestawienia bywają zaskakujące, odważne, zdecydowane, ale również stonowane, subtelne i kojące zmysły.

Modele stworzone z myślą o spokojnym relaksie pozwalają się odprężyć, odpocząć przeciążonemu codzienną pracą kręgosłupowi, inne – jak np. pufy w kształcie piłki nożnej, siatkowej czy tenisowej – mają w sobie energetyczny potencjał, który doceni każdy kibic… delektując się transmisją meczu na takiej wyjątkowej pufie.

Pośród wielu kształtów i kolorów uwagę zwracają też pufy utrzymane w modnym stylu minimalistycznym – proste nie tylko w formie, ale również w kolorze. To np. pufy czarne, białe i szare, ewentualnie z prostymi wzorami w tych kolorach. Takie pufy są wręcz nieodzownym elementem salonu w stylu industrialnym.

Nie oznacza to jednak, że wprowadzenie pufy do salonu klasycznego będzie estetycznym nieporozumieniem. W takim salonie świetnie prezentują się np. pufy wykończone aksamitem albo ekoskórą w kolorze szlachetnego złota.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here