Nowe oblicze ściany – modna klasyka

0
1127

Ściana może się stać istotnym elementem ciekawej aranżacji, jeśli potraktujemy ją jako powierzchnię nie tylko funkcjonalną, ale również estetyczną, a nawet artystyczną. Już sama struktura i kolorystyka ścian może stanowić twórcze wyzwanie  – od tego, jaki kolor wybierzemy, a następnie elementy dekoracyjne, zależeć będzie nie tylko wygląd ściany, ale też całego pomieszczenia – pokoju, kuchni, przedpokoju, salonu, łazienki itp. Inaczej będzie się prezentowała ściana monochromatyczna z plakatem, inaczej z tapetą, jeszcze inaczej z fototapetą 3D.

Klasyczny minimalizm?

Styl minimalistyczny, skandynawski, industrialny i rustykalny – to one w ostatnich latach zdominowały wystrój naszych domów. Wszystkie charakteryzują się prostotą i funkcjonalnością.

Niezależnie od tego, czy dysponujemy mieszkaniu w bloku, stylowym apartamentem w zabytkowej kamienicy, nowoczesnym loftem albo domem – elementy tych stylów mogą znacznie urozmaicić nasze mieszkania.

Prostota i funkcjonalność charakteryzują zarówno minimalistyczne meble, jak i materiały dekoracyjne, bez których nie może się obyć tak szczególna przestrzeń, jaką dla każdego z nas jest dom.

Przynajmniej większość z nas marzy o tym, aby we własnym domu czuć się po prostu u siebie, żeby tak mogło być, musimy mieć szansę na to, aby tę domową przestrzeń zagospodarować zgodnie ze swoim gustem.

Często odczuwamy także potrzebę poczynienia zmian w już urządzonym domu. Dzięki nowoczesnym dekoracjom, np. ściennym – przeprowadzenie ich nie będzie zadaniem pracochłonnym ani drogim. Czasem wystarczy wprowadzić jeden element, który swoją siłą wyrazu będzie emanował np. na cały pokój. 

W tej funkcji świetnie sprawdzą się reprodukcje – plakaty, swego rodzaju 2w1 – klasyczny obraz, w formie nowoczesnego plakatu, w minimalistycznej ramce.

“Wenus” w łazience, “Mleczarka” w kuchni, “Słoneczniki” w salonie?

Nowoczesne plakaty i inne materiały produkowane z myślą o dekoracji ścian zazwyczaj kojarzą się z najnowszymi trendami – dziś najpopularniejsze są m.in. plakaty typograficzne – z napisami, cytatami, hasłami motywacyjnymi itp., grafiki, abstrakcje, czy też plakaty z motywami roślinnymi.

Świetnie prezentują się na ścianach – solo, jak i w towarzystwie innych plakatów – w różnych rozmiarach.

Co prawda, zawsze stanowią one przyjemną dla oka, estetyczną dekorację, ale po pewnym czasie stają się powtarzalne, a co za tym idzie – nieco wtórne. 

Nie wszystkim to przeszkadza, jednak osoby, które z jednej strony cenią sobie indywidualny styl, z drugiej – doceniają klasę dzieł wielkich malarzy – nie będą, na dłuższą metę, zachwycone motywami, które są tylko modne.

Z myślą o nich sklep Scandi Poster przygotował kolekcję plakatów-reprodukcji znanych obrazów, które będą wnosiły klasę i styl do każdego miejsca, w którym się znajdą.

Plakaty oferowane są w różnych rozmiarach – dzięki zastosowaniu najlepszej jakości papieru i nowoczesnych technik drukarskich – niezależnie od wielkości plakatu – wybrany motyw będzie się prezentował doskonale.

W kolekcji motywów malarskich uwagę zwracają m.in.: “Narodziny Wenus” Botticellego, “Słoneczniki” i inne obrazy V. van Gogha, “Mona Lisa” czy “Dama z łasiczką” L. da Vinci, “Mleczarka” Vermeera, “Krzyk” E Muncha oraz dzieła Jana Matejki, które mogą uświetnić np. ścianę domowej biblioteki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here