Nowoczesna szklarnia wielofunkcyjna

Szklarnia przeważnie kojarzy nam się z miejscem do uprawy roślin. To doskonałe miejsce do takiego zadania, jednak istnieje wiele nowoczesnych projektów szklarni, które nie koniecznie zostają wykorzystane, do tego, do czego zostały stworzone. Wielu projektantów, wykorzystuje konstrukcje szklarni, do stworzenia miejsca przytulnego, gdzie można miło spędzić wolny czas. Oto kila pomysłów, na to jak zagospodarować szklarnię, w nieszablonowy sposób.

Na pierwszym przykładzie, doskonale widać w jaki sposób została wykorzystana szklarnia. Pełni ona funkcję sauny. Do wnętrza szklarni, została wprowadzona sauna, dzięki czemu jej właściciele mogą korzystać z uroków tego miejsca, pod szklaną osłoną. Przy wewnętrznych rogach, szklarni zostały, zawieszone białe zasłony, dzięki czemu każdy, kto ma ochotę, może osłonić się w szklarni. Projekt ten, jest niezwykle oryginalny i z pewnością niepowtarzalny. Szklarnia, została wykonana ze stalowych wsporników o grubego szkła, przez co wiemy, że jest to projekt stabilny i trwały.  Dach szklarni, zrobiony w szpic, dzięki czemu całość prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Do sauny w szklarni, prowadzi kamienna ścieżka. Przy wejściu w doniczkach ustawione są drzewka, co dopalenia całość. W tym projekcie widać dbałość o najmniejsze szczegóły. Jest to nowoczesne spojrzenie na szklarnię, która nie koniecznie musi zostać wykorzystana jako miejsce do uprawy roślin, ale może tworzyć miejsce dla relaksu.

W tym miejscy widać, kolejne kreatywne wykorzystanie szklarni, jako miejsce do spędzania miło czasu. Tym razem szklarnia, pełni funkcję salonu. Na środku postawiony jest stół z ciemnego drewna. Na stole widnieją idealnie dobrane dodatki. Przy stole, stoi wiklinowy fotel ogrodowy. Na suficie szklarni przywieszony jest, kryształowy żyrandol, a na bocznej ścianie widać małe lampeczki. Półka na dodatki i pudełka, to doskonałe zagospodarowanie przestrzeni. Oczywiście znajdują się tutaj również rośliny, które są doskonałym dopełnieniem do tego niezwykłego wnętrza. Witać tu ducha stylu modernistycznego, ale wnętrze jest niezwykle eleganckie i oryginalne. To kolejny nowatorski pomysł, na wykorzystanie przestrzeni szklarni, jako miejsce, w którym można spędzić miło czas, w przytulnym zakątku. Piękny projekt modernistycznego wnętrza, który przyciąga uwagę. Każdy szczegół w typ projekcie jest dopracowany, dzięki czemu całość prezentuje się idealnie.

Kolejny nowoczesny projekt. Tym razem szklarnia, jest wykorzystana w sposób nowoczesny i standardowy. Miejsce to, jest przeznaczone, zarówno do relaksu, jak i do uprawy roślin. Ten projekt, jest znacznie większy od pozostałych. W jednej części widać, miejsce dla roślin, które jest dokładnie przemyślane. Każda roślina ma tutaj swoje określone miejsce. W drugie części widać miejsce do spoczynku. Stolik i krzesła ogrodowe, spełniają funkcję wypoczynkową. Jest, to wielofunkcjonalna szklarnia, która zachwyca swoim wglądem. Wnęki, które dają bardzo dużą przestrzeń, oraz sufit z szpic prezentują się doskonale. Przy suficie, został zawieszony kryształowy żyrandol. Jest to projekt dokładnie przemyślany, tak, by tworzyło miejsce niezwykłe i przytulne. Podłoga w tej szklarni, nie jest po prostu odkrytą ziemni, tak jak w przypadku większości szklarni. Tutaj podłoga wykonana jest z wykładziny. To miejsce, to połączenie nowoczesności z klasycznością. Całość tego projektu, prezentuje się niezwykle atrakcyjnie.

[Głosów:2    Średnia:2.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here