Kolor ma duży wpływ na to jak odbieramy całą aranżację. Jeżeli nie chcesz aby Twoje mieszkanie wyglądało nudno i zwyczajnie mamy dla Ciebie coś specjalnego. Dzisiaj pokażemy Ci jak przy pomocy dosłownie trzech kolorów można w prosty sposób urządzić wnętrza w stylu nowoczesnym.

Postaw na kolor!

Modna szarość, choć jest praktyczna i uniwersalna powoli ustępuje miejsca nieco bardziej stylowym połączeniom kolorystyczny. Idąc z duchem czasu, chcemy aby nasze mieszkania miały osobliwy charakter i wyglądały niczym z najnowszych katalogów.

O tym jak świetne i ponadczasowe jest połączenie bieli z czernią wiesz już na pewno, ale co jeżeli do duetu dopasujemy jeszcze jeden mocniejszy kolor. Co powiesz na odcienie czerwieni? Zaraz przekonasz się, że niezależnie od tego w jakiej ilości zostanie przemycona do całej aranżacji to efekt końcowy będzie oszałamiający a przede wszystkim nad wyraz nowoczesny.
Teraz pewnie zastanawiasz się czy to połączenie kolorystyczne zgra się w jedną całość, czy czerwień nie przyćmi całej reszty. Bez obaw, zwróć uwagę na to, że w na obydwu projektach zachowana została swojego rodzaju harmonia, w żadnym z nich czerwień nie przeważa, jest ona kolorem uzupełniającym.

Projekt dla każdego!

Zaczniemy od omówienia projektu ze zdjęcia głównego. Pierwsza opcja jest dla osób, które dopiero rozpoczynają zabawę z kolorami we wnętrzach. Choć wydawać by się mogło, że aranżacja jest spokojna i stonowana to mocne akcenty kolorystyczne uzupełniają całość a dodatkowo podkreślają poszczególne elementy wystroju.
W tym wypadku kolorem bazowym jest ukochana przez wszystkich biel – ściany, podłogi, meble, elementy oświetlenia. Dzięki temu, że użyto jej w tak dużej ilości całe pomieszczenie wygląda lekko i świeżo. Bez problemu rozpoznasz tutaj ścianę główną, która imituje białą cegiełkę, dodatkowo chcąc podkreślić jej fakturę umieszczono na niej duże ramki z fotografiami.
Do wykończenia kuchni użyto natomiast białych paneli ściennych. Jeżeli chodzi o czerń i czerwień to w tym projekcie została ona dyskretnie ale mądrze wykorzystana. Oba kolory podkreślają piękno i urok białych elementów wyposażenia. Czerwone rolety zwracają uwagę na ścianę wyłożoną panelami, czerwone krzesła na stół w jadalni a mięciutkie czerwone dywany na designerskie kanapy. Użycie dywanów w tak intensywnym odcieniu zatarło pewną granicę pomiędzy jasną podłogą a białymi meblami. Czerni jest równie dużo co czerwieni choć na pierwszy rzut oka tego nie widać. Zwróć uwagę na wykończenie dużej sofy, obicie drugiej, poduszki ozdobne, obraz, regał na książki oraz aneks kuchenny – teraz widzisz, że wcale nie jest jej mniej ani więcej. Obydwa kolory przeplatają się ze sobą uwydatniając barwę podstawową, czyli biel.

Spróbuj zaszaleć!

Projekt numer dwa to propozycja zdecydowanie dla odważnych, którzy marzą o przeprowadzeniu radykalnej metamorfozy swojego mieszkania. Tutaj podobnie jak w wyżej omawianym projekcie kolorem bazowym jest biel, potem uzupełniający się wzajemnie duet czerni z czerwienią. W tym wypadku dużą uwagę skupia na sobie, wykończona na wysoki połysk biała podłoga oraz ściana na której znajduje się lodówka. To one zwracają uwagę na elementy wyposażenia koloru czerwonego i czarnego.

Miejscem w całym wnętrzu gdzie najlepiej widać wzajemną współpracę naszych barw jest kuchnia. Ta strefa została w wyraźny sposób oddzielona od całej reszty i to za sprawą wysokiej czarnej zabudowy połączonej w wyspą kuchenną lub barkiem. Jest prosta ale niezwykle funkcjonalna, ciąg kuchenny został zachowany a w dodatku znalazło się miejsce na jego przedłużenie w postaci barku pod którym stanęły modne hokery w kolorach bieli i czerwieni. W kuchni też najwięcej się dzieje, pozostałe dwie strefy są zdecydowanie bardziej oszczędne w swojej formie. W jadani umieszczony został niewielki prostokątny stolik z kompletem prostych krzeseł, z boku ulokowana jest klasyczna sofa na nóżkach. Warto zwrócić uwagę na dużą ilość dodatkowego oświetlenia sufitowego, oryginalne lampy idealnie wkomponowały się w nowoczesny wystrój tego wnętrza.

Jesteśmy pewni, że jednak Twoje największe zainteresowanie podobnie jak nasze wzbudziły ścienne dzieła sztuki. To właśnie one zastępują w tym projekcie dodatki, bo po co mając takie cuda na ścianie dokupywać jeszcze inne akcesoria…
Obrazy tego typu wykonuje się zazwyczaj własnoręcznie, niekiedy są to duże fototapety zabezpieczone płytami ze szkła hartowanego, z tego typu dekoracją ścienną z reguły można spotkać się w przypadku aranżacji kuchni, jednak coraz chętniej inwestujemy w coś nowego i niespotykanego, co zaskakuje nie tylko swoim wyglądem ale tym w jaki sposób powstało.

Teraz już wiesz jak bazując na kolorach podstawowych możesz podkreślić ich piękno wykorzystując do tego inny mocniejszy kolor. Czasami mogą być to tylko drobne akcenty kolorystyczne zastosowane w dodatkach a niekiedy większa część wyposażenia. Na co się odważysz i co wybierzesz zależy tylko i wyłącznie od Ciebie, chcieliśmy Ci tylko pokazać że moda i nowoczesność nie muszą wiązać się tylko z szarością.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here