Ogrzewanie za pomocą promienników podczerwieni

Choć za oknami coraz bardziej wiosenna aura, temperatura panująca na zewnątrz nie pozwala na rezygnację z ogrzewania domowych pomieszczeń. Najbardziej popularne systemy grzewcze pozostawiają wiele do życzenia, ale na rynku pojawiło się sporo rozwiązań, które są w stanie zaradzić odczuwanemu zimnu.

Wśród alternatywnych systemów grzewczych znajdujemy promienniki podczerwieni. To przede wszystkim zdrowa alternatywa w stosunku do klasycznych grzejników. Na czym polega ich sposób działania? Jakie korzyści niesie ze sobą wybór promiennika podczerwieni?

Ogrzewanie za pomocą promieniowania podczerwonego

Promieniowanie podczerwone jest dla człowieka naturalne i zdrowe. Zjawisko to wykorzystywane jest w medycynie, a obecnie systemy grzewcze mogą się pochwalić jego zastosowaniem. Promienniki podczerwieni działają na zasadzie emisji fal podczerwonych, które zostają pochłonięte przez wszystkie elementy wyposażenia oraz ściany budynku. Następnie dochodzi do ich przekształcenia w ciepło i oddania w tej postaci do wnętrza.

Promienniki podczerwieni, które można znaleźć w ofercie sklepu https://econovli.pl/, gwarantują zatem uzyskanie ciepła na pożądanym poziomie. Długi czas jego równomiernego rozprowadzania po domowych pomieszczeniach, a także łatwość programowania i obsługi. Jakie jeszcze zalety posiadają?

Ciepło bez negatywnego wpływu na zdrowie

Dostępne systemy grzewcze w dużej mierze działają na zasadzie ogrzewania powietrza. W trakcie ich pracy dochodzi do cyrkulacji powietrza. Ten ruch powoduje, że na grzejnikach łatwiej zbiera się kurz, a na kaloryferach starego typu dochodzi do jego przypiekania. Ponadto kurz unosi się w powietrzu; nie tylko łatwiej i w znacznej ilości osadza się na meblach, ale również negatywnie wpływa na organizm człowieka.

Roztocza, bakterie i drobne cząsteczki zanieczyszczeń, które znajdują się w kurzu, mają swoje odzwierciedlenie w stanie zdrowotnym domowników. W przypadku zaś promienników podczerwieni wykluczona zostaje cyrkulacja powietrza. Oznacza to eliminowanie unoszenia się w powietrzu nadmiaru kurzu. Tę zaletę docenią przede wszystkim astmatycy oraz alergicy.

Ciekawy design

Promiennikom podczerwieni nie można odmówić ciekawego designu. Mają one postać płaskich paneli grzewczych, które umieszcza się w dowolnym miejscu na ścianie lub na suficie. Możliwości aranżacyjne są zatem znacznie większe niż w przypadku stosowania tradycyjnych systemów grzewczych.

Panele promienników łatwo ukryć pośród wystroju, wybierając, np. grzejnik umieszczony za lustrem bądź grafiką. Grzejniki tego rodzaju nie szpecą, a wręcz są w stanie wyeksponować aranżację wnętrza. Tym samym stają się jednym z elementów dekoracyjnych, ale o walorach praktycznych.

Z ogrzewania korzystamy przez większość roku, bo nawet wiosenno-letnie dni potrafią przynieść nieprzyjemny chłód. Jeśli liczymy na oszczędności, wygodę użytkowania, zdrowe ogrzewanie i komfort termiczny, promienniki podczerwieni spełnią nasze oczekiwania.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here