Okna aluminiowe – wszystko co musisz o nich wiedzieć

0
890

Obecne trendy architektoniczne opierają się przede wszystkim na minimalizmie oraz jasnych pomieszczeniach, a więc i sporych przeszkleniach. Nowoczesne domy posiadają najczęściej bardzo duże okna, o bardzo smukłych profilach. W przypadku takich projektów o wiele lepszym rozwiązaniem od okien drewnianych, czy takich wykonanych z PVC, będą okna aluminiowe. Dlaczego? Odpowiadamy czym charakteryzuje się takie rozwiązanie i w jakim przypadku szczególnie dobrze się sprawdzą.

Okna aluminiowe, czyli jakie?

Tworzywo, jakim jest aluminium, charakteryzuje się przede wszystkim niesamowitą trwałością, a także stosunkowo niską masą. Jest więc bardzo lekkie. Ramy okienne, które wykonane zostały z aluminium, są o wiele bardziej odporne na uszkodzenia, od ram wykonanych z drewna czy PVC, a jednocześnie o wiele lżejsze. Aluminium jest także bardziej podatne na formowanie, dzięki czemu możemy otrzymać profile okien aluminiowych w różnych rozmiarach i o nietypowych kształtach, np. w formie łuków. Profile aluminiowe mogą być również smuklejsze, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie nowocześnie prezentujących się okien z większą powierzchnią przeszklenia. Co warto podkreślić, nie moglibyśmy tego osiągnąć, stosując popularne okna drewniane czy wykonane z materiału PVC.

Nowoczesne okna w nowoczesnych budynkach

Nowoczesne okna

Nowoczesne budynki, w tym także domy, to budynki charakteryzujące się prostymi, geometrycznymi kształtami i sporymi przeszkleniami. Tu warto podkreślić, że jedną z największych zalet okien aluminiowych jest fakt, iż mogą być to okna wielkoformatowe. W tym również wielkoformatowe okna narożne. Wszystko dzięki dużej wytrzymałości profili i zaawansowanym rozwiązaniom konstrukcyjnym, pozwalającym na konfigurowanie rozwiązań zapewniających maksymalne wykorzystanie powierzchni oszklonych i tworzenie efektownych konstrukcji przeszklonych. Ponadto, aluminiowe okna mogą mieć przeróżne kształty czy kolory. Ich profile mogą zostać wykończone lakierem, kolorem strukturalnym czy drewnopodobnym. Z łatwością dopasujemy więc ich styl do stylu naszej fasady czy wnętrza domu. Ponadto, okna wykonane z aluminium są niesamowicie odporne na korozję. Okna aluminiowe będą więc świetnym wyborem do każdego nowoczesnego budynku, także domu jednorodzinnego. Szczególnie jeśli zależy nam na sporej powierzchni przeszkleń, bądź chcemy zastosować spore okna narożne.

Wybierz wysokiej klasy produkty DAKO

Marka DAKO to firma z 25 letnim doświadczeniem w produkcji okien – również aluminiowych, drzwi, rolet i bram garażowych. Wybierz sprawdzone, wysokiej klasy produkty potwierdzone badaniami i certyfikatami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here