doniczka

Wybór donicy wydaje się prosty – mnóstwo osób po prostu przychodzi do sklepu, kupuje ową donicę, jaka im się podoba, natomiast właśnie po pewnym czasie okazuje się, iż dobór nie był doskonały, ponieważ albo do pewnych wykorzystań się donica nie nadaje, lub nie odpowiada ona roślinom. Uniknięcie takich błędów nie jest zupełnie ciężkie, lecz należy mieć elementarną wiedzę na temat doniczek.

Doniczki kwadratowe

Kwadratowe doniczki stały się popularne parę lat temu. Kojarzą się one z innowacyjnymi pomieszczeniami oraz nowoczesnymi rozwiązaniami. Kwadratowe, „surowe” doniczki niejednokrotnie są elementem kompozycji minimalistycznych oraz innowacyjnych. Idealnie wyglądają zarówno w mieszkaniu oraz domu, jak również w hallu firmy. Kwadratowe oraz prostokątne doniczki są doskonałe do ustalania powierzchni. Dzięki kwiatom bądź drzewkom w innowacyjnych, prostokątnych doniczkach możemy znacznie wyodrębnić w ogrodzie cześć grillowo-jadalną oraz przestrzeń relaksacyjną z leżakami.

Doniczki produkcyjne kwadratowe – proste oraz wygodne

Funkcjonalne doniczki produkcyjne kwadratowe są wygodne, gdyż mogą być ze sobą niezwykle ciasno zestawiane, układane w ciągi oraz z łatwością przenoszone. Pozwoli to wygospodarować miejsce i czas niezbędny na tworzenie konkretnych sadzonek. Na rynku dostępne są rzecz jasna również doniczki okrągłe, lecz ich kształt, poza przewozem oraz przechowywaniem, nie ma większego znaczenia. Niezwykle ciekawą opcją, pozwalającą zmienić doniczki plastikowe przemysłowe, są doniczki zrobione z biodegradowalnego torfu.

Doniczka okrągła lub doniczka kwadratowa?

Dla roślin nie jest istotny typ pojemników, w jakich są. Doniczki kwadratowe zajmują jednakże mniej miejsca oraz są ustawne. Gdy masz ograniczone miejsce na wystawę roślin, powinieneś dobrać pojemniki o regularnych kształtach. To doskonałe pojemniki do pomieszczeń, w jakich są osoby funkcjonalne oraz lubiące użyteczność. Doniczki okrągłe będą doskonałym doborem dla ludzi kochających równowagę oraz innowacyjność. Takie doniczki są także niejednokrotnie płytsze. Można w nich sadzić kompozycje z sukulentów lub roślin jednorocznych.

Istotniejszy może być rozmiar donic. Doniczka będzie świetną oprawą kwiatów pod warunkiem, iż jest właściwa dla ich systemu korzeniowego. Zazwyczaj wybieramy większą doniczkę, lecz nie zawsze. Np. storczyki niemal nie wymagają ziemi, natomiast korzenie zabezpieczają kwiat przed przewróceniem. Co za tymże idzie, donica musi doskonale do nich przylegać, dokładnie wypełniać powierzchnię pojemnika. W innym razie storczyk nie będzie w stanie podtrzymać się pionowo. W sklepach ogrodniczych odnajdziemy donice dla w kwiatów w rozmaitych typach, kształtach oraz odcieniach, jakie pozwalają wyjątkowo zaprezentować się posiadanym poprzez nas roślinom.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here