onyks

Onyks, chociaż niezwykle atrakcyjny wizualnie, wciąż jest trudno dostępny w naszym kraju. To dlatego, że jego złoża są znacznie mniejsze, niż te granitu czy marmuru. Tylko najlepsze hurtownie sprowadzają niezwykle wyjątkowe formy onyksu, na przykład z Meksyku albo z Turcji. Poznaj właściwości tego szlachetnego kamienia i jego najczęściej stosowane przeznaczenie.

Właściwości onyksu

Wyjątkowość onyksu polega na jego oryginalnym wyglądzie. Ten kamień jest nieco przezroczysty, dzięki czemu można dostrzec jego głębie. Ponadto, inwestorzy mogą wybierać wśród jego szerokiej palety wzorów i kolorów, które w niezwykły sposób przenikają w strukturze kamienia. Dzięki czemu takie propozycje sprawdzą się w każdym wnętrzu i będą ciekawym elementem przestrzennej aranżacji.

Przeznaczenie onyksu

Jeszcze do niedawna onyks dostępny był tylko dla tych najzamożniejszych inwestorów, którzy wybierali ten naturalny kamień do aranżacji jakże eleganckich, reprezentacyjnych wnętrz. Dzisiaj dzięki hurtowni onyksu można zamawiać go wedle własnych preferencji w zakresie walorów wizualnych tego kamienia, ale również w atrakcyjnej cenie.

Onyks coraz częściej wykorzystywany jest jako materiał ścienny, nie tylko w nieruchomościach mieszkalnych, ale także w siedzibach biur czy obiektach użyteczności publicznej, w hotelach albo restauracjach. Świetnie sprawdza się w pracach wykończeniowych, jako materiał do zabudowy kominka, tworzenia konsoli, filarów, kontuarów, pulpitów recepcyjnych. Onyks coraz chętniej wybiera się do wykończenia łazienek,

Odmiany onyksu wybierane najczęściej

Transparentny onyks wyróżnia się wyjątkowym wyglądem. Każda odmiana tego kamienia jest typowa dla jego miejsca pochodzenia. Onyks powstaje w wyniku nacieków we wnętrzu skał wulkanicznych, a jego usłojenie i kolorystyka będą różne, patrząc na miejsce wydobycia. W każdej odmianie występują domieszki różnych minerałów w innych proporcjach. Te najpopularniejsze odmiany onyksu, to między innymi Onyx Black, Onyx Yellow i Onyx Valparadiso. Trzeba jednak zaznaczyć, że polska hurtownia tego naturalnego kamienia szlachetnego RR Granity oferuje jego znacznie większy wybór. Dzięki temu każdy inwestor może dokonać wyboru wedle własnego uznania, dopasowując onyks do stylu i aranżacji wnętrza, w którym ma być zastosowany. Wśród odmian, które zasługują na szczególną uwagę znajduje się onyks Tanzania, Miele, Ivory albo Frapuccino.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here