parkiet dębowy

Mówi się, że drewniane podłogi mają duszę. I coś w tym jest, ponieważ żaden sztuczny panel nie jest w stanie nadać takiego klimatu wnętrzu, jak podłogi z drewna. Oczywiście te imitujące drewno „zamienniki” również pięknie prezentują się w mieszkaniach, jednak nie mają tego uroku co prawdziwy parkiet dębowy. A dlaczego akurat dębowy?

Producent parkietów dębowych – czyli co skrywa w sobie dąb?

Parkiet dębowy to niewątpliwie najmodniejszy rodzaj wykończenia podłóg zarówno w mieszkaniach, jak i domkach jednorodzinnych. Dlaczego tak chętnie stawiamy na profesjonalne podłogi drewniane wykonane z dębowych desek? Ponieważ dąb to jedno z najtrwalszych drzew o niezwykle urokliwych słojach. Profesjonalny producent parkietów dębowych dokłada wszelkich starań, aby jego wyroby były najwyższej jakości.

Podłogi z drewna mają nie tylko cieszyć oko, ale także gwarantować trwałość i odporność. Parkiet dębowy słynie z tego, że jest bardzo odporny na uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu podłoga przez wiele lat cechuje się nienagannym wyglądem. Wysoka jakość produktu to równie wysoka jakość wykończenia podłogi. A jak wiemy, ta część mieszkania jest narażona na wyjątkowo trudne warunki.

Jak dbać o podłogi z drewna?

Drewniane podłogi wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Jak wiemy, drewno nie lubi wilgoci, a więc nie należy traktować ich zbyt mokrym mopem, albo co gorsza, mopem parowym. Jeśli postawisz na parkiet dębowy w swoim mieszkaniu, to zaopatrz się również w dobrej jakości mop płaski oraz odpowiedni preparat do mycia podłóg drewnianych. Taki sprzęt pozwoli zadbać o Twoje podłogi w należyty sposób. Delikatne mycie z wykorzystaniem równie delikatnych detergentów pozwoli przedłużyć żywotność Twojej podłogi.

Dlaczego parkiet dębowy należy myć z wykorzystaniem specjalnych preparatów?

Parkiet dębowy wykonywany jest zwykle z niewielkich klepek z litego drewna, które następnie są lakierowane. Taka powierzchnia doskonale zabezpiecza drewno przed uszkodzeniami mechanicznymi. Jednak wraz z upływem czasu również się ściera. Stosując regularnie specjalne preparaty do podłóg drewnianych, przy każdym sprzątaniu konserwujesz swoją podłogę. Dzięki specjalnej formule bogatej w substancje konserwujące, Twój parkiet drewniany jest czysty i błyszczący, a także dobrze zabezpieczony,

Przy wykańczaniu wnętrz, warto postawić na podłogi z drewna marki Budnik. Wnoszą one do domu ciepło i niezastąpiony klimat, tworząc ponadczasowy styl cechujący się trwałością przez wieki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here