Dlaczego warto zainstalować w publicznej toalecie nakładki sedesowe?

0
671

Toalety publiczne większość z nas kojarzą się z miejscami pełnymi drobnoustrojów, w których bardzo łatwo można zarazić się różnymi chorobami, w tym tak groźnymi jak żółtaczka typu A. Z tego powodu, aby chronić siebie najbliższych, podczas korzystania z takich miejsca warto mieć przy sobie nakładkę sanitarną. Przedstawimy dokładnie korzyści korzystania z niej.

Czym jest nakładka sanitarna?

Nakładki sanitarne to cienkie, papierowe lub foliowe nakładki na deskę sedesową, dopasowane do niej rozmiarem i kształtem. Często wykonane są z materiałów łatwo rozpuszczalnych, dzięki czemu mogą być utylizowane poprzez wrzucenie do muszli sedesowej oraz spłukanie, gdyż nie zapychają toalet.

Obecnie na rynku dostępne są dwa typy nakładek: takie, które każdy użytkownik może kupić samodzielnie i nosić ze sobą. W ten sposób będzie miał pewność ochrony w każdej toalecie, w której będzie musiał zatrzymać się na chwilę. Drugi typ nakładek znajduje się podajniku, który powinien być zainstalowany w każdej publicznej toalecie. Najprostsze podajniki po prostu umożliwiają własnoręczne wyciągnięcie nakładki oraz jej rozłożenie.

Najnowszy model to elektryczna jednorazowa nakładka higieniczna na sedes, dostępna pod adresem https://cleanfuture.pl/dlaczego-warto-stosowac-elektryczna-higieniczna-jednorazowa-nakladke-na-sedes/. Została skonstruowana w taki sposób, aby kolejna nakładka była automatycznie zakładana po zużyciu poprzedniej. Dzięki temu zapewnia najwyższy poziom higieny i bezpieczeństwa użytkownikom publicznych toalet. Eliminuje także konieczność samodzielnego nakładania papierowych lub foliowych ochraniaczy, czy ryzyko ich upadku na podłogę.

Wstydliwy pęcherz?

Wiele osób, kiedy musi skorzystać z publicznej toalety, odczuwa wyraźny dyskomfort i trudność w załatwieniu potrzeb fizjologicznych. Takie psychiczne uwarunkowanie często nazywane jest zespołem wstydliwego pęcherza, czyli wyrobionym przekonaniem, że miejsce publiczne jest zbyt nieodpowiednie i niebezpieczne, by z niego skorzystać.

Stosowanie nakładek higienicznych może w dużym stopniu zmniejszyć ten problem i przekonać nawet najbardziej zestresowane osoby, iż korzystanie z publicznej toalety nie wiąże się z żadnym ryzykiem.

Rozwiązanie dla osób o szczególnych potrzebach

Osoby starsze, niepełnosprawne, a także dzieci często nie mogą poradzić sobie w toalecie bez siadania. Niestety, w publicznych łazienkach nie jest to wskazane, co bardzo utrudnia tym osobom dbanie o własny komfort oraz potrzeby fizjologiczne. O tym jak dbać o higienę w takim miejscu warto przeczytać w artykule dostępnym pod linkiem: https://cleanfuture.pl/czystosc-i-higiena-w-toalecie/.

Rozwiązaniem problemów tych osób są nakładki sanitarne, które automatycznie zostają nałożone na deskę sedesową. Dzięki takim nakładkom osoby starsze i o zmniejszonej sprawności ruchowej będą mogły swobodnie korzystać z toalet, bez obawy o swoje zdrowie i komfort. Co niezwykle ważne, dzięki automatyzacji nakładania, nie będą musiały dodatkowo poświęcać czasu na przygotowanie własnych nakładek, co na pewno również będzie stanowiło dla nich duże uproszczenie w codziennym życiu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here