Polerka do podłóg

Czyszczenie podłóg wielkopowierzchniowych sklepów i dużych hal bez odpowiedniego sprzętu jest czasochłonne i pochłania wiele energii. Aby w krótkim czasie przywrócić czystość nawierzchni, warto wybrać profesjonalny sprzęt, który pozwoli ograniczyć wysiłek do minimum. Polerka do podłogi to podstawowe wyposażenie firm sprzątających i nie tylko. Kiedy warto z niej korzystać i na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Czym jest polerka do podłóg i jak działa?

Polerka do podłóg to sprzęt pozwalający dokładnie zabezpieczyć różnego rodzaju powierzchnie oraz nadać im połysk poprzez nałożenie warstwy specjalnego preparatu w postaci powłoki ochronnej. Urządzenie głównie dedykowane jest użytkowi profesjonalnemu – ze względu na sposób działania oraz funkcje doskonale sprawdza się przy czyszczeniu podłóg o dużej powierzchni.

Urządzenie zostało wyposażone w silnik, który wprawia w ruch pad polerski. W ten sposób preparat ochronny jest wtłaczany w czyszczoną powierzchnię przy użyciu większej liczby obrotów oraz siły tarcia. W efekcie złożonej pracy powierzchnia przyjmuje rozgrzany środek polerski, który wnika głęboko w jej warstwy, pozostawiając podłogę wyrównaną, lśniącą i zabezpieczoną przed różnego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi.

Polerka do podłóg – jakie ma zastosowanie?

Zakup polerki do podłóg sprawdzi się przy zabezpieczaniu i polerowaniu różnych nawierzchni płaskich. W przypadku pracy urządzenia na posadzce o chropowatej lub szorstkiej powierzchni z dużo większą intensywnością zużyciu ulega wykorzystywany pad polerujący. Z łatwością uzyskasz wymarzone efekty na posadzkach, takich jak:

  • płytki i kafle,
  • panele laminowane,
  • panele drewniane zabezpieczone np. lakierem lub woskiem,
  • żywica epoksydowa,
  • kamień naturalny i gres.

Korzystanie z polerki podłogowej sprawdzi się w szczególności przy czyszczeniu podłóg o dużej powierzchni. Taki sprzęt będzie więc miał świetne zastosowanie podczas utrzymywania porządku w sklepach wielkopowierzchniowych, galeriach handlowych, zakładach i halach produkcyjnych, magazynach, a także hotelach, szpitalach, biurowcach czy terminalach lotniczych. Polerka podłogowa do podstawowy element wyposażenia profesjonalnych firm sprzątających oraz wewnętrznych działów odpowiedzialnych za utrzymanie porządku w dużym przedsiębiorstwie.

polerka karcher

Czyszczenie powierzchni a zakup polerki do podłóg – efekty

Polerka do podłóg to urządzenie wartej swojej ceny, jednak przed zakupem warto pamiętać, że nie jest to sprzęt przeznaczony do gruntownego czyszczenia powierzchni. Przed użyciem polerki podłogi powinny zostać dokładnie oczyszczone – w przeciwnym razie podczas polerowania z wykorzystaniem specjalnego preparatu brud i zanieczyszczenia będą się nieestetycznie rozcierać i powodować smugi.

Zastosowanie polerki podłogowej na powierzchni oczyszczonej i osuszonej pozwala efektywnie zabezpieczyć parkiet i sprawić, że jego użytkowanie w przyszłości będzie w mniejszym stopniu prowadzić do osadzania się na nim zanieczyszczeń. Ponadto powierzchnię będzie cechować większa odporność na działanie czynników zewnętrznych np. poruszanie się wózkami lub pojazdami magazynowymi.

sklep asc pro karcher

Na co zwrócić uwagę przy wyborze polerki do podłóg?

Zakup polerki do podłóg to inwestycja na lata, dlatego warto wybrać wśród urządzeń renomowanego producenta, które sprawdzają się również innym użytkownikom. Dobrym rozwiązaniem ze względu na długą żywotność, wytrzymałość i dużą moc są urządzenia producenta Karcher. W ofercie autoryzowanego salonu ASC-PRO (https://www.asc-pro.pl/) z siedzibą we Wrocławiu znajdziesz różne modele polerek podłogowych o lekkiej konstrukcji i dużej zwrotności, które pozwolą Ci uzyskać doskonałe rezultaty sprzątania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here