Wybór basenu stalowego

0
333

Zamontowanie basenu stalowego to doskonałe rozwiązanie dla domku letniskowego lub prywatnego domu. Taka konstrukcja jest szybko i łatwo montowana, po czym może być używana przez cały sezon bez konieczności demontażu przed nadejściem chłodów. Aby poprawnie wybrać odpowiedni model, najlepiej zapoznać się z cechami basenów tego rodzaju.

Zalety basenów stalowych

Basen stalowy składa się z metalowych modułów mocno połączonych ze sobą za pomocą śrub. Wykończeniem wnętrza jest folia z polichlorku winylu, która upraszcza proces czyszczenia basenu. Najpopularniejsze kształty niecek to okrągłe i owalne – najlepsza opcja do działki o dowolnej wielkości.

Produkty korzystnie łączą zalety rozporowych i stacjonarnych analogów, a jednocześnie nie mają ich wad:

  • Konstrukcje stalowe wyróżniają się przystępną ceną.
  • Proces montażu nie wymaga specjalnych umiejętności, skomplikowanych narzędzi i znacznego czasu.
  • Mrozoodporność pozwala na pozostawienie basenu na zewnątrz nawet w okresie zimowym. Wzmocniony metalowy stelaż jest w stanie wytrzymać napór lodu, dlatego nie trzeba spuszczać wody – wystarczy ją odpowiednio zakonserwować.
  • Nieckę można postawić na powierzchni ziemi lub częściowo zakopać w ziemi, tworząc efektowny teren rekreacyjny wokół basenu.
  • Ze względu na trwałość materiałów żywotność konstrukcji stalowej wynosi około 15-20 lat.

Dodatkowo właściciele basenów stalowych mogą wyposażyć je w dodatkowe wyposażenie: filtry do oczyszczania wody, skimmery, pokrywy i drabinki. Duży wybór basenów stelażowych możesz znaleźć pod linkiem https://aquamonkey.pl/baseny/rodzaj-basenu/stelazowe.html.

Jak wybrać odpowiedni basen stalowy do ogrodu?

Przede wszystkim należy zdecydować o szacunkowych wymiarach konstrukcji. Parametr ten zależy od dostępnej powierzchni terenu, liczby użytkowników oraz przeznaczenia basenu.

Na przykład do relaksu i kąpieli można wybrać model o długości od 300 do 500 cm, a do pływania odpowiednie są opcje o długości od 600 do 700 cm. Głębokość może wynosić 120 cm. Wielkość niecki powinna również pozwalać na swobodne poruszanie się po jej obwodzie w celu czyszczenia i konserwacji.

Wyposażenie basenu to kolejny ważny aspekt. Dobrze, jeśli produkt jest wyposażony w matę pod dno, drabinkę, pokrywę ochronną, sprzęt do pompowania i filtracji wody. W przeciwnym razie akcesoria te należy dokupić osobno.

Pielęgnacja basenu stalowego

Każdy basen wodny wymaga szczególnej pielęgnacji, a mianowicie głównym zadaniem właściciela jest utrzymanie czystości wody i samej konstrukcji. W tym celu należy regularnie usuwać z powierzchni duże zanieczyszczenia: liście, gałęzie czy owady za pomocą skimmerów, specjalnych siatek lub odkurzaczy basenowych.

System filtracji usunie z wody najmniejsze cząsteczki zanieczyszczeń, niewidoczne dla naszych oczu. Możesz także użyć środków chemicznych do dezynfekcji wody, eliminacji glonów i zmętnienia.

Przygotowanie do okresu zimowego konstrukcji mrozoodpornych polega na zakonserwowaniu wody. Jednocześnie część wody jest spuszczana, powierzchnie niecki są dokładnie myte, a do wody dodaje się specjalne odczynniki. Następnie na dnie równomiernie układane są plastikowe butelki, po czym basen przykrywa się pokrywą ochronną. Jeśli potrzebujesz basenu stelażowego dla swojego dziecka, sprawdź stronę aquamonkey.pl/baseny/przeznaczenie-basenu/dla-dzieci.html.

Przy odpowiedniej pielęgnacji konstrukcja stalowa posłuży przez wiele lat, w niczym nie ustępując basenowi stacjonarnemu z betonową podstawą. Aby zakup był zdecydowanie udany, najlepiej wybrać produkty znanych marek, na przykład Bestway.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here