Porady w przyklejaniu szkła

Prace montażowe wykonywane chociażby podczas remontów, często wymagają klejenia, na przykład mocowania elementów dekoracyjnych do ścian. Najbardziej problematyczne okazuje się klejenie szkła, ponieważ ma ono wyjątkowo gładką powierzchnię, a do tego jest stosunkowo kruche, przez co wytrzymuje o wiele mniejszy nacisk niż drewno, metal czy kamień. Trzeba więc obchodzić się z nim delikatnie. Ważne jest też odpowiednie przygotowanie: musimy dokładnie oczyścić powierzchnię przeznaczoną do klejenia oraz wybrać dobry klej montażowy do szkła i w prawidłowy sposób go zaaplikować.

Jak kleić szklane elementy? Praktyczne wskazówki

Klej przeznaczony do klejenia szklanych elementów lub łączenia szkła z innymi materiałami budowlanymi aplikuje się zwykle za pomocą standardowego pistoletu do uszczelniaczy (ręcznego lub pneumatycznego). Należy to robić punktowo, ewentualnie pasmami, po uprzednim oczyszczeniu podłoża z wszelkich zanieczyszczeń, które mogłyby stanowić zbędny separator i przez to osłabić siłę łączenia. Pamiętajmy, aby nie nakładać zbyt dużo kleju, a już na pewno nie pokrywać nim całej powierzchni przeznaczonej do sklejenia. Najlepiej aplikować preparat zachowując 20-centymetrowe odstępy pomiędzy punktami/pasmami. Aby zapewnić sobie precyzyjny montaż elementów dekoracyjnych i uniknąć zbędnych, trudnych do usunięcia zabrudzeń z kleju warto posłużyć się taśmą maskującą – nie zapomnijmy tylko o jej usunięciu od razu po zakończeniu prac. 

Jaki jest najlepszy klej do szkła?

Odpowiedni klej do szkła to klej montażowy oparty na formule zawierającej w swoim składzie polimery hybrydowe SMX charakteryzujące się wysoką przyczepnością. Tylko taki preparat zapewni odpowiednio silne łączenie, a dodatkowo także dużą odporność na negatywnie oddziałujące czynniki, na przykład intensywne promieniowanie UV czy częste drgania. Z dostępnych na rynku produktów tego rodzaju polecamy zwłaszcza klej montażowy do szkła marki Soudal o nazwie Fix All Crystal, o którym więcej informacji znajdą Państwo pod adresem https://tosieklei.pl/klej-do-szkla/. Poza świetnymi parametrami technicznymi wyróżnia się on także krystalicznie przejrzystą konsystencją, zapewniającą niewidoczność łączenia na przezroczystej powierzchni szkła, a także, co równie ważne, przystępną, naprawdę niewygórowaną ceną. To zdecydowanie najlepszy i najchętniej wykorzystywany w branży budowlanej w Polsce klej do szkła.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here